20:48, 24 листопада 2022

На Волині депутати перевірили, в яких умовах живуть ті, хто опинився у скруті

На базі обласного центру соціально-психологічної допомоги відбулося виїзне засідання постійної комісії Волиньради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму. Члени профільної комісії мали на меті не лише ознайомитися із роботою закладу, а й вивчити його проблеми.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Цей заклад надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення, потрапили у складні життєві обставини і не можуть самостійно їх подолати.
Директор центру Володимир Ковальчук розповів, що за час свого існування (з 2005 року) заклад уже тричі був змушений змінити прописку, адже увесь час оселявся в орендованих та не завжди комфортних приміщеннях. Сьогодні ж у розпорядженні центру 10 загальною площею понад 160 кв.м.

Особами, які опинились у складних життєвих обставинах, тут надають допомогу соціальні педагоги, психолог та практичний психолог. Максимальний термін цілодобового перебування особи в центрі становить 90 діб, а жертви домашнього насильства можуть залишатися і до півроку.

«З початку введення воєнного стану ми також почали надавати прихисток внутрішньо переміщеним особам. І кількість таких людей у нашому центрі збільшується», — наголосив він.
Члени профільної комісії визнали, що установа потребує поліпшення матеріально-побутових умов. Так, департаменту соціального захисту ОВА спільно з відділом майна апарату обласної ради депутати рекомендують опрацювати питання пошуку просторішого приміщення для повноцінного функціонування закладу.

Фінансування центру соціально-психологічної допомоги здійснюється в рамках обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. На функціонування закладу у 2022 році було передбачено понад 3 млн гривень.

«Ми не розраховуємо лише на кошти обласної казни. Аби покращити умови перебування отримувачів соціальних послуг, підвищити рівень комфортності їх тимчасового проживання та забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови, ми також співпрацюємо із благодійниками, громадськими та релігійними організаціями», — зауважив Володимир Ковальчук.

За підсумками візиту депутати також рекомендували профільному департаменту виконавчої влади та керівництву центру спрямувати зусилля на залучення грантових коштів для потреб цього соціального закладу.

Довідково: 

У закладі діє телефон цілодобової «гарячої лінії» 050 670 99 54, зокрема з використанням месенджерів для надання консультацій. Також передбачена комунікація з потенційними отримувачами соціальних послуг через офіційну сторінку закладу у «Фейсбук».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: