21:13, 13 листопада 2019

На Волині чоловік повернув землю, яку незаконно орендував

Прокурори забезпечили повернення громаді на Ковельщині приміщення, наданого підприємцю в оренду із порушеннями законодавства.

Про це повідомляє прокуратура Волині.

Ковельська місцева прокуратура звернулася до Господарського суду Волинської області і позовом в інтересах держави в особі Люблинецької селищної ради до місцевого підприємця, аби визнати недійсним договір оренди майна й зобов’язати суб’єкт господарювання повернути орендоване ним нежитлове приміщення територіальній громаді.

Вивчаючи стан дотримання вимог законодавства у сфері використання об’єктів комунальної власності, прокурори з’ясували, що приміщення для надання послуг із мобільного харчування в селищі Люблинець надали в оренду підприємцю із порушеннями законодавства.

При укладенні договору оренди, усупереч вимогам Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, Методики оцінки об’єктів оренди, суб’єктом господарювання не проведено оцінку майна, яке здавалося в оренду, та відповідно неправильно розраховано розмір орендної плати, яка мала сплачуватися у місцевий бюджет.

Під час розгляду справи судом підприємець добровільно виконав вимоги прокуратури, відтак договір оренди розірвали, комунальне майно повернули у користування територіальної громади селища й суд закрив провадження у справі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: