21:17, 27 Вересня 2022

На Волині бухгалтерка підприємства незаконно нарахувала собі понад 600 тисяч гривень зарплати

Результати ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства області можуть стати підставою для вручення посадовій особі підприємства підозри у вчиненні кримінального правопорушення.

Про це повідомляють в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області.

Волинські фахівці при перевірці розрахунків видатків на оплату праці і нарахування на заробітну плату  встановили, що бухгалтер, яка також виконувала обов’язки касира підприємства користуючись своїм службовим становищем протягом 2018-2021 років зараховувала собі на картковий рахунок суми заробітної плати, що значно перевищували суми, які були нараховані до оплати.

Насамперед аудитори провели співставлення фактично нарахованої заробітної плати у досліджуваному періоді (за мінусом перерахування єдиного соціального внеску) із сумою фактично зарахованих коштів на платіжну картку бухгалтера підприємства. У підсумку з’ясувалося, що в 2018 році сума зайво перерахованих коштів становить 68 тисяч гривень, у 2019 – 256,3 тис. грн, у 2020 – 131,6 тис. грн, у 2021 – 174,4 тис. грн. Загалом, в обревізованому періоді, бухгалтер підприємства шляхом заміни даних у відомостях щодо зарахування заробітної плати на карткові рахунки працівників, у вигляді завищених сум заробітної плати сама собі зайво перерахувала коштів на платіжну картку в сумі 630,3 тис. гривень.

Таким чином, через відсутність належного контролю зі сторони головного бухгалтера та керівника комунального підприємства, бухгалтер  незаконно привласнила собі кошти підприємства, чим нанесла збитків на суму  630,3 тис. грн, з яких на момент завершення ревізії,  повернула в касу підприємства 74,0 тис. гривень.

Крім того, ревізія також встановила порушення з оплати праці з нарахуванням єдиного соціального внеску на суму 213,1 тис. грн, зайві витрати коштів через завищення обсягів вартості робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха на суму 182,0 тис. грн, безпідставне списання дебіторської заборгованості за придбані товари та послуги в сумі 12,5 тис. грн  та нестачу пального на суму 4,0 тис. гривень.

Матеріали ревізії передали до УСБ України у Волинській області з метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: