09:13, 05 Грудня 2021

На Волині бракує працівників будівельної галузі

Оптимізація закладів профтехосвіти, регулювання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у відповідності до потреб місцевого ринку праці, оновлення спеціальностей та запровадження дуальної форми освіти – ці та інші питання обговорювали під час засідання Регіональної ради професійної освіти. У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, депутати облради, керівники ПТНЗ, роботодавці та управлінці освітянської галузі області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Головне питання порядку денного – погодження показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах профтехосвіти на 2022-2023 навчальний рік.

«В загальному заклади професійної освіти виконали замовлення на 93 %, заклади фахової перед вищої освіти – на 96 %», – підкреслила заступниця керівника управління освіти і науки ОДА Людмила Полякова. Відтак за результатами аналізу вирішили зменшити на чверть кількісні показники у регіональному замовленні, воно становитиме близько чотирьох тисяч осіб.

Натомість представники роботодавців одностайно висловили думку, що скорочення обсягу підготовки спеціалістів за робітничим професіям негативно відобразиться не тільки на освітній галузі, але й на ринку праці в цілому. Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Кривович зазначає, що лише в будівельній галузі бракує близько 700 робітників.

В той же час, роботодавці не готові фінансувати підготовку кадрів для своїх підприємств. Зокрема, керівник будівельної компанії «Луцьксантехмонтаж» Ігор Чорнуха наголосив: з 20 працівників, які приходять працювати на підприємство, 19 звільняються.

«Ми не готові фінансувати підготовку кадрів у великих масштабах. Держава повинна дотувати перше робоче місце,  – переконує бізнесмен. – Потрібно шукати шляхи вирішення питання, але не зменшувати кількість кадрів і замовлення».

Він зазначає, що ситуація зміниться в тому випадку, якщо роботодавці отримають гарантії, що підготовлений за їхні кошти фахівець працюватиме на них.

Юрій Поліщук зазначив: обласний бюджет фінансує заклади профтехосвіти, проте впливати на ситуацію, крім погодження обсягів регіонального замовлення, обласна рада не може. Держава передала на місця лише зобов’язання з утримання ПТНЗ, але не управління.

«Без допомоги держави повноцінний процес навчання нам буде важко забезпечити, тим більше що щорічно дотації та субвенції на освітню галузь зменшуються. В той же час, функції та видатки з обласного бюджету лише збільшуються. Ми не хочемо знищити галузь, а лише шукаємо вихід зі складної ситуації», – підкреслив перший заступник голови облради.

В результаті засідання Регіональної ради керівники закладів профтехосвіти погодились із доведеними показниками набору учнів на 2022-2023 навчальний рік, проте, сподіваються, що ситуація зміниться на краще і навесні наступного року вони зможуть уточнити цифри.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: