12:06, 23 Жовтня 2019

На Волині більше сорока років знадобилося, щоб збудувати дорогу. ФОТО. ВІДЕО

Більше сорока років знадобилось, щоб дорога з твердим покриттям з’єднала село Городище Ковельського району з міжнародною трасою М 19. 18 жовтня наступила ця історична мить. Як говорять місцеві жителі, будівництво дороги розпочалося ще в 1975 році.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомив Роман Троцюк.

Приводом стало те, що один з високопосадовців з області віддавав свою доньку заміж за городищенського козака. Весілля мало відбутися в селі Городище. Напередодні весілля й була збудована частина дороги, протяжністю 2 кілометри. Впродовж сорока років інша частина, більше 2 кілометрів лишалася щебеневою.

Зміни відбулися після того, як у 2016 році Городищенська сільська рада разом з Облапською сільською радою та Дубівською сільською радою створили Дубівську об’єднану громаду. Тоді у бюджеті Дубівської об’єднаної громади 2017 року виділили 500000 гривень на дорогу , що веде до села Городище та 500000 гривень на дорогу, що веде до села Облапи.

З обласного бюджету на ці дороги виділили 25 та 35 тисяч гривень, відповідно. У 2017 році продовжилося будівництво дороги до села Городище. За ці кошти звісно вдалося побудувати незначну ділянку, адже будівництво доріг є дороговартісним. Великим проривом став 2019 рік. На початку року Дубівською сільською радою був замовлений новий проект на цю дорогу.

Згідно проекту асфальтове покриття повинне з’єднати село з раніше побудованою частиною дороги, а це 1,9 кілометра. Реалізація цього проекту повинна була закінчитись у 2020 році. У 2019 передбачалось освоєння 1500000 гривень. Завдяки тісній співпраці Дубівської сільської ради з обласною адміністрацією проект буде реалізований у 2019 році. Вартість робіт сягає більше 5000000 гривень. Завдяки злагодженій роботі працівників будівельної фірми «Луцькавтодор», яка виграла тендер на будівництво даної дороги, всього за чотири дні було провели підготовчі щебеневі роботи та поклали асфальтове покриття.

Загалом асфальтове покриття за два дні привезли 40 вантажних автомобілів, а це 1300 тон асфальту. Якісна та злагоджена робота дала свій результат. Покриття побудували. До завершення проекту ще потрібно багато часу, адже наступним етапом необхідно щебенем укріпити узбіччя, вирізати поросль та дерева, які заважають зробити канали водовідведення. Ці роботи потребують ручної роботи та часу. Світлини з будівництва дороги до села Городище пропоную вашій увазі. На відео можна побачити історичний момент з’єднання новозбудованої ділянки дороги з ділянкою побудованою в 2017 році.

Опубліковано Романом Троцюком Пʼятниця, 18 жовтня 2019 р.

Опубліковано Романом Троцюком Пʼятниця, 18 жовтня 2019 р.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: