20:07, 19 Лютого 2020

На Волині батько та син шість разів порушили природоохоронне законодавство

Волинський рибоохоронний патруль продовжує здійснювати рибоохоронні заходи на водоймах області. Більшість порушників після притягнення до відповідальності, сплати штрафу та збитків починають розуміти свою помилку та надалі стають законослухняними. Однак державні інспектори рибоохорони фіксують злісних порушників, які повторно вчиняють порушення.

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль.

Зокрема, 14 лютого 2020 року на водосховищі поблизу с. Хорів Локачинського району Волинської області на території гідрологічного заказника «Лучний» викрили громадянина, що здійснював вилов риби однією риболовецькою сіткою. Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони порушнику не вдалося завдати шкоди рибному господарству. На особу оформили протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП

Примітно, що це стало третім подібним порушенням, здійсненим даним громадянином. Так, 19 вересня 2017 року та 8 лютого 2018 року його викрили за аналогічні правопорушення, однак тоді він використовував гумовий човен. Двічі суд обмежувався усними зауваженнями.

Також уже тричі притягувався до відповідальності син цього ж порушника. Зокрема, волинські рибпатрульні 2 грудня 2017 року, 22 жовтня 2018 року, та 7 листопада 2019 року фіксували цю особу на тій ж водоймі за риболовлею сітками з гумового човна. В цьому випадку Локачинський районний суд кожного разу обирав стягнення у вигляді штрафу: першого разу – 340 грн, другого – 510 грн та третього – 340 грн. Останньою постановою суд призначив конфіскацію гумового човна, що й здійснила виконавча служба. Тому 14 лютого батько порушника ставив сітку на водоймі за допомогою гумового костюма.

«Хочу вкотре нагадати усім любителям рибалки, що в Україні рибальство регулюється Правилами любительського та спортивного рибальства. Якби дані громадяни використовували дозволені знаряддя лову жодних проблем з законом вони б не мали. Часто під час затримання порушники пояснюють свої дії «традиціями регіону», але варто розуміти, що кожного року рибні запаси наших водойм зменшуються, і однією з причин є так звані «традиційні»: сітки, «косинки» та «екрани». Варто усвідомити, що всі наші дії мають наслідки, які на собі відчують наступні покоління. Тому закликаю громадськість бути відповідальними, небайдужими та дотримуватися чинного природоохоронного законодавства», — прокоментував начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: