20:30, 31 Серпня 2018

На Волині зросла смертність у результаті ДТП

У прокуратурі Волині за участі голови Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка відбулася нарада керівників правоохоронних органів області.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Учасники наради обговорили стан протидії у краї злочинності, в тому числі її організованим формам та з ознаками корупції за 7 місяців 2018 року.

Виступаючи перед присутніми, прокурор Волині Віктор Швидкий зазначив, що завдяки вжитим правоохоронцями заходам цьогоріч в області забезпечено стабільну криміногенну ситуацію, Волинська область посідає шосте місце в Україні за спадом злочинності, а її рівень на 10 тисяч населення складає 60,2, коли в середньому по державі 77,4.

Менше в області вчинено тяжких злочинів, злочинів проти життя та здоров’я особи, проти власності, у тому числі крадіжок, грабежів, вимагань, шахрайств; злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту,  незаконних заволодінь транспортними засобами, злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, особами, які раніше їх вчиняли.

На Волині вищий як по державі рівень розкриття злочинів.

Знешкодили діяльність шести організованих злочинних груп, у тому числі однієї у сфері економіки.

Посилили протидію корупційним проявам.

Не допустили масового незаконного видобутку бурштину.

Проте далеко не всі проблеми у боротьбі зі злочинністю вирішені.

За сім місяців облікували 6248 злочинів, кожен третій з яких – це тяжкий злочин. Левова частка облікованих злочинів – це злочини проти власності, переважно крадіжки.

Наявні проблеми в роботі правоохоронних органів, насамперед органів поліції, щодо здійснення профілактичної роботи серед населення, передусім з особами, схильними до вчинення правопорушень.

Низькою є взаємодія оперативних та слідчих та інших підрозділів поліції. Наявні прорахунки в організації роботи поліції щодо патрулювання, оперативного переслідування та затримання злочинців.

Особливої уваги правоохоронців потребують протидія правопорушенням у бюджетній та земельній галузі, незаконному обігу підакцизних товарів, наркозлочинності.

Високою є аварійність на дорогах області, зросла також і смертність в результаті ДТП (з 31 до 36, або на 16,1 %). При цьому, за даними Національної поліції України кожна четверта автопригода стається за участі авто з іноземною реєстрацією.

Звідси ще одна проблема – це незаконне ввезення «євроблях». Завдання чітко поставлено Генеральним прокурором України Юрієм Луценком – цей клондайк закрити.

Пріоритетними і надалі для всіх правоохоронних органів залишаються протидія кримінальній корупції, рейдерству в аграрному секторі, контрабанді та зловживанням на митниці, незаконному видобутку бурштину та незаконним порубкам лісів, додержання законодавства при використанні бюджетних коштів.

Голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко зауважив, що усі правоохоронці мають злагоджено працювати задля громадян та держави, бо лише реальними результатами роботи можна заробити авторитет і довіру людей.

Таким чином, проблемні питання боротьби зі злочинністю, її організованими формами та корупцією потребують комплексного вирішення усіма правоохоронними органами.

Учасниками наради розроблено низку узгоджених заходів задля посилення протидії злочинності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: