11:34, 27 Квітня 2018

На Волині зросла кількість зареєстрованих касових апаратів

Якщо у 2017 році на Волині були зареєстровані 7,5 тисяч реєстраторів розрахункових операцій, то у квітні 2018 року в області обліковують 8367 одиниць касової техніки.  

Про це повідомляє відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

Збільшення кількості РРО, насамперед, пов’язане із законодавчою вимогою щодо обов’язковості застосування касової техніки при реалізації складної побутової техніки. Водночас, дедалі частіше підприємці користуються касовою технікою як зручним інструментом для обліку готівкових операцій.

Загалом у першому кварталі 2018 року стан дотримання касової дисципліни волинськими суб’єктами господарювання досліджувався в ході 68 фактичних перевірок. Кожна з проведених перевірок виявилася результативною.

Як свідчить аналітика, найчастіше суб’єкти господарювання допускають неоприбуткування готівкових коштів та не завжди проводять розрахункові операції через РРО.

Зокрема, в ході 36 контрольно-перевірочних заходів у платників, які реалізують складну побутову техніку, застосували 9,0 тис. грн штрафних санкцій.

Також у 2018 році працівники відділу фактичних перевірок, контролю за розрахунковими операціями провели 3 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію паливно-мастильних матеріалів через мережу АЗС. Результат перевірок – нарахування фінансових (штрафних) санкцій на суму 53,5 тис. гривень.

З початку року провели 19 перевірок на господарських одиницях суб’єктів господарювання ресторанного господарства. За порушення вимог чинного законодавства застосували фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму 279,7 тис. грн. Практика проведення перевірок переконує, що у сфері ресторанного бізнесу найчастіше порушують вимоги постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 та порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Довідково: на Волині із 183 представників підприємництва, які реалізують складні побутові товари, касову техніку використовують 94 платники.

Тож в ГУ ДФС у Волинській області звертаються до представників бізнесу бути уважними до законодавчих норм та здійснювати господарську діяльність винятково в межах правових вимог.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: