09:18, 10 Вересня 2018

На Волині зріс експорт та імпорт

Експорт товарів у січні–червні порівняно з відповідним періодом 2017 року збільшився на 19,6 % і становив 377,4 млн. дол. США, імпорт – на 5,9 % і складав 681,1 млн. дол. Від’ємне сальдо дорівнювало 303,7 млн. дол.

Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Волинській області.

У загальному обсязі експорту товарів переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, деревина і вироби з деревини, меблі, продукти рослинного походження, недорогоцінні метали та вироби з них, текстильні матеріали та текстильні вироби, живі тварини; продукти тваринного походження.

Основу товарної структури імпорту складали палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума, недорогоцінні метали та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, живі тварини; продукти тваринного походження.

Основними партнерами в експортно-імпортних операціях були країни Європейського Союзу (ЄС), на які припадало 79,5 % загального обсягу експорту та 61,2 % імпорту товарів.

Серед країн ЄС значними були обсяги торгівельних операцій з Німеччиною, Польщею, Нідерландами, Угорщиною та Литвою.

Обсяг експорту послуг у порівнянні з січнем–червнем 2017 року зріс на 53,4 % і склав 41,3 млн. дол. США, імпорту – на 25,3 % і становив 13,3 млн .дол. Позитивне сальдо склало 28 млн. дол.

Структуру експорту формували послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні, ділові та з будівництва, імпорту – послуги, пов’язані з подорожами, роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності, транспортні, з ремонту та технічного обслуговування.

Із загального обсягу експортованих послуг 95,9 % припало на країни ЄС. Домінуючою була частка цих країн і в отриманих послугах (86,4 %).

Серед країн ЄС найбільше послуг надали Австрії, Польщі, Німеччині, отримали – від Польщі, Німеччини, Кіпру та Швеції.

У січні–червні в економіку області іноземними інвесторами вклали 8,7 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Загальний обсяг прямих інвестицій, внесених в економіку області за весь період інвестування, на 1 липня 2018 року становив 259,4 млн. дол., або в середньому 250,2 дол. на одну особу.

Інвестиції в область надійшли з 34 країн світу. До основних країн-інвесторів економіки області, на які припадало 92,2% загального обсягу прямих іноземних інвестицій, входили: Кіпр, Польща, Швеція, Словаччина, Австрія, Німеччина.

Значні обсяги іноземних інвестицій вкладені в підприємства міст Луцька і Нововолинська, Луцького та Ківерцівського районів (94,5 % всіх інвестицій).

На промислових підприємствах зосереджено 71,7 % внесеного з початку інвестування іноземного капіталу, зокрема, на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності; машинобудування, крім ремонту і монтажу машин та устатковання; виробництва меблів, іншої продукції; ремонту та монтажу машин і устатковання; виробництва гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: