16:25, 26 Березня 2019

На Волині зареєстрували сім повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом

Більшість із них стосуються ймовірних порушень проведення передвиборної агітації в Маневицькому, Турійському, Камінь-Каширському районах і місті Луцьк. За всіма фактами проводять перевірку.

Про це повідомляє прес-служба поліції Волині.

Зокрема, до поліції надійшло повідомлення про те, що спостерігачі всеукраїнської громадянської мережі «Опора» в селі Вербичне Турійського району на електроопорі та дошці оголошень біля місцевого будинку культури виявили друковані агітаційні матеріали на підтримку одного із кандидатів у Президенти України, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. За результатами моніторингу мережі Інтернет поліцейські зареєстрували повідомлення також щодо розміщення в Луцьку агітаційних листівок без, передбачених виборчим законодавством даних. Одне із зареєстрованих поліцейськими повідомлень протягом минулої доби стосується ймовірного підкупу виборців. Так, до поліції зателефонувала невідома особа та повідомила, що на вулиці в райцентрі Рожище представники одного із кандидатів у Президенти України нібито виплачують людям гроші за голосування. За всіма повідомлення поліцейські проводять ретельну та неупереджену перевірку.

Загалом, з початку передвиборчої кампанії органи поліції у Волинській області зареєстрували 185 заяв та повідомлень, пов’язаних із можливими порушеннями виборчого процесу. 137 повідомлень розглянуто та прийнято рішення відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Співробітники поліції за фактами порушень виборчого законодавства склали 29 адміністративних протоколів.

Зокрема, за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено 11 адмінпротоколів. Йдеться про виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Такі правопорушення, наприклад, були виявленні в Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинському, Нововолинську та селищах Любешів, Рожище та Стара-Вижівка.

Також поліцейські склали три адмінпротоколи за фактами незаконного розміщення в Луцьку, Горохові та Володимирі-Волинському агітматеріалів кандидатів у Президенти України – ст. 152 КУАП. Йдеться про порушення норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів.

Разом з тим із початку виборчої кампанії поліцейські склали також і п’ять адмінпротоколів за завідомо неправдивий виклик поліції – ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правоохоронці закликають громадян у випадку виявлення порушень виборчого законодавства України невідкладно повідомляти про це на оперативну лінію служби «102» поліції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: