20:58, 28 Січня 2019

На Волині зареєстрували 1296 кримінальних проваджень на виборах 2018 року

До суду направили матеріали по 131 кримінальному правопорушенню, пов’язаному з виборчим процесом. Наразі винесено 80 обвинувальних вироків щодо осіб, відносно яких проводилося досудове розслідування. Відтак п’ять осіб засудили до реальних термінів позбавлення волі. 

Про це повідомляє департамент комунікації Національної поліції України.

Заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе зазначив, що відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу розслідування злочинів, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, є винятковою підслідністю слідчих органів Національної поліції.

Відтак, враховуючи досвід попередніх виборчих кампаній, слідчі Нацполіції будуть залучені до розслідування  99 відсотків заяв та повідомлень про злочини, пов’язані з виборчим процесом.

«За період проведення попередніх виборів було зареєстровано 1296 кримінальних проваджень, пов’язаних з виборчим процесом. Серед них переважна більшість – перешкоджання здійснювати права виборчої комісії, підкуп виборців, фальсифікація виборчих документів та підсумків голосування та інше. Відтак до суду направлено матеріали по 131 кримінальному правопорушенню цієї категорії. На даний час маємо 80 обвинувальних вироків щодо осіб, відносно яких проводилося досудове розслідування», – зауважив Максим Цуцкірідзе, додавши, що наразі вже є безпрецедентні приклади засудження п’яти осіб до реальних термінів позбавлення волі.

Заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції наголосив  на необхідності відкриття кримінальних проваджень за кожною інформацією, яка містить ознаки кримінального правопорушення. Не зважаючи на джерело і походження отриманих даних, слідчі повинні здійснювати їх розслідування виключно шляхом проведення слідчих та негласних слідчо-розшукових дій в рамках досудового розслідування.

Максим Цуцкірідзе наголосив керівникам обласних управлінь на забезпеченні належного супроводу розслідувань кримінальних проваджень цієї категорії, забезпечивши належну правову кваліфікацію таким діям. Особливо це стосується випадків, де обов’язковою умовою для проведення певних слідчих дій є тяжкість вчиненого злочину.

«Основну увагу слід приділити належній правовій кваліфікації тяжких злочинів, не допускати факторів реєстрації за менш тяжкими статтями Кримінального кодексу. Це стосується участі у вчиненні злочинів повторно, або за попередньою змовою групою осіб, за змовою з кандидатом або його довіреною особою на виборах. Основне сподівання суспільства – це проведення чесних та відкритих виборів, і органи досудового розслідування повинні належним чином забезпечити дотримання законності під час виборчого процесу», – наголосив Максим Цуцкірідзе.

Координатор громадської організації «Громадянська мережа «Опора» Ольга Айвазовська  розповіла, що на цей час за участі громадських спостерігачів та представників в регіонах зафіксували 171 одну заяву та звернення. Вони стосувалися порушень порядку ведення виборчої агітації та фінансування виборів.

«Як на мене, реакція поліції є досить активною, незважаючи на те, що чинне законодавство не передбачає серйозних санкцій за вчинення цих дії. Дуже важливий акцент – фізична безпека і безпека суб’єктів виборчого процесу. Вільні  вибори неможливі ані без свободи слова, ані без свободи пересування, ані без превентивних заходів для того, щоб на виборах кожен громадянин відчував себе достатньо вільним для того, щоб сформувати політичну думку в межах регіону чи на національну рівні – неважливо. Без тиску, погроз, залякування і підкупу. Це дуже важливо, наскільки чесними та вільними будуть вибори, настільки легітимним буде наступний президент, а згодом і Верховна рада», – зазначила Ольга Айвазовська.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: