18:51, 01 Травня 2018
На Волині вирощують тюльпани, переймаючи досвід Нідерландів
На території Голобської ОТГ розкинулась унікальна локація – поле квітів під назвою «Волинська Голландія». Нова туристична місцина і водночас поле фермерського господарства, яке активно переймає досвід у Нідерландів та вирощує сотні сортів тюльпанів. Однак цим не обмежуються, у фермерського господарства «Лілі-Лайн» ростуть також лілії, гладіолуси, крокуси, нарциси, гіацинти, калли, канни, жоржини, амариліси та навіть хвойні рослини. Фермерське господарство є дистриб’ютором посадкового матеріалу з Нідерландів. За час роботи у сфері продажу цибулин квітів, компанія зарекомендувала себе, як справжній професіонал не тільки в Луцьку і Волинській області, але і по всій Україні.
До слова, у «Волинській Голландії» зараз активно квітують тюльпани, тому «Лілі-Лайн» протягом 28–29 квітня вирішило зробити фестиваль квітів, аби показати красу, яку вони вирощують і іншим.
Засновник фермерського господарства «Лілі-Лайн» Олександр Подзізей розповів інтернет-виданню «Волинь Online», що вони є дистриб’юторами нідерландської продукції, а саме лілій, гладіолусів, тюльпанів тощо. Три роки тому вирішили спробувати вирощувати самим квіти. Всі ці квіти були привезені із Нідерландів цибулинами, серед яких були і деякі вибагливі сорти, однак всі прижилися.
«Це вже третій рік існує поле. Воно з кожним роком все збільшується – збільшується площа, збільшуються сорти. Але ті роки були хаотичними: люди протягом двох тижнів їхали сюди, топтали тюльпани. Тому вирішили цього року сконцентруватися у двох днях, зробити не просто продаж цибулин лілій, гладіолусів, а й фестиваль квітів, – засновник. – А чому б ні? У нас на Волині фестиваль їжі є, фестиваль джазу є, то треба щось і для очей. Ми зайняли вільну нішу».
Як розповідає пан Олександр, вони продають і насіння, і квіти. До прикладу, цибулини тюльпанів продають із вересня по листопад, а уже самі зрізані квіти на День Закоханих, 8 березня тощо.
Крім квіткового поля, що уже стало туристичною принадою, мають ще теплиці у Луцьку, де і вирощують всю цю красу. Садять квіти у теплицях у листопаді-жовтні, період охолодження їх у великому холодильнику становить приблизно до 15 тижнів, дивлячись, як який сорт. Процес охолодження тюльпанів дуже важливий, адже квіти повинні перебувати в природніх умовах – взимку тюльпани загартовуються. Цибулина проростає, а температуру поступово – знижують. Потім, коли тюльпани уже проросли, ще роблять декілька маніпуляцій із температурним режимом, і квіти готові до зрізування на продаж до відповідної дати.
Зауважимо, що тюльпани, які квітують на полі, невдовзі планують зрізати – завдяки такій процедурі ростимуть цибулини. Частину із них продадуть на насіння, із іншої – вирощуватимуть квіти у теплицях на продаж.
«Більшість жінок міста Луцька свої заслужені тюльпани отримують від «Лілі-Лайн». –сміється Олександр Подзізей.
Засновник фермерського господарства розповідає, що працюють лише в Україні, однак активно переймають досвід Нідерландів:
«Голландія – це законодавець краси в квітах, тому досвід будь-який із радістю переймаємо. У першу чергу, звичайно цікавлять технології, спілкуємось із голландцями, вивчаємо, читаємо, це зараз простіше, є «Ютуб», «Фейсбук» тощо», – зазначає пан Олександр.
За його словами, від Нідерландів переймають технології обробки ґрунту, боротьби з хворобами рослин, шкідниками, вивчають, які добрива потрібно вносити та на які періоди. Однак, Олександр Подзізей наголошує на тому, що беруть не всі голландські сорти, а змушені вибирати лише ті, які ростуть в українських умовах, адже клімат Нідерландів інший, до прикладу, тепло тут приходить на місяць раніше, відповідно тюльпан довше росте. А от останніх три роки не було дощу достатньо, тому довелось використовувати систему поливу, а це трохи затратно.
Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА
Щиро дякую за таку красу-це щось неймовірне!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наснаги Вам, удачі, росту і процвітання. ЩАСТИ!!!
[…] […]