10:00, 22 Травня 2019

На Волині відкрили пам’ятний знак новітнім українським героям. ФОТО

21 травня 2019 року в урочищі «Прощаниця» Іваничівського району Волині освятили пам’ятний знак новітнім українським героям та відкрили вже традиційне таборування молодих козаків, що відбувається в лісовому урочищі поблизу сіл Милятин і Завидів ось уже 23-й рік.

Про це повідомили у прес-службі Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Особливістю цьогорічного заходу стало відкриття на «Прощаниці» ще одного пам’ятного знаку – новітнім героям, полеглим в російсько-українській війні. Чин освячення пам’ятного знаку здійснили священики Іваничівського благочиння Православної церкви України на чолі з митрофорним протоієреєм, настоятелем Свято-Покровського храму селища Іваничі Андрієм Мельничуком.

У своєму виступі на пам’ятному віче один із організаторів заходів, голова Іваничівської районної ради, Андрій Бадзюнь поіменно згадав новітніх українських героїв, мешканців Іваничівщини, які віддали свої життя під час Революції гідності та з початку російської агресії проти України. За особистий внесок у відродження урочища та високого патріотичного духу Прощаниці він відзначив подяками районної ради старосту села Завидів Славяна Кулая та місцевого священика, отця Володимира Лапінського.

Андрій Бадзюнь і Олександр Пирожик також подякували місцевим громадам, викладачам та школярам, які свято шанують пам’ять про героїв Прощаниці і щороку проводять тут патріотичні таборування. Адже Прощаниця – один із енергетичних стовпів українського духу, які дають усвідомлення тлінності та неминучості земного шляху, але й віру в те, що не буває більшої жертовності та всепрощення, ніж загинути за друзів своїх, свої родини і свою землю.

Дух «Прощаниці» – це той величний духовний поклик, що викристалізувався і закарбований для поколінь прийдешніх у Декалозі українського націоналіста:

«Я – Дух одвічної стихії, що зберіг Тебе від татарської потопи й поставив на грані двох світів творити нове життя. Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї».

Після завершення урочистостей в урочищі «Прощаниця» відвідали могилу новітнього Героя України Михайла Грицюка, мешканця села Милятин, поклали квіти до його могили. 5 років тому, 22 травня 2014 року, Михайло Грицюк загинув у кривавій сутичці з ворогами неподалік містечка Волноваха Донецької області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: