21:35, 28 Березня 2019

На Волині створили музей, який потребує ремонту та експонатів

У Любешові створили музей, який потребує ремонту та експонатів. Тож місцеві краєзнавці просять підтримати їх коштами.

Про це інформує Музейний простір Волині.

Відкритий наприкінці минулого року музей розташований в історичній будівлі колишнього колегіуму монастиря ордена піарів. Старовинні, більш як метрової товщини стіні і склепіння стель були свідками багатьох подій.

У Любешові здобували освіту чимало визначних діячів культури і науки України та Польщі, а протягом 1753–1758 років у школі при монастирі навчався національний герой польського і американського народів Тадеуш Костюшко.

Приміщення музею, якому вже триста років, потребують серйозного ремонту.

«У музеї має зберігатися дух старовини, але він повинен бути живим організмом і жити сьогоденням», – зазначає директор музею Геннадій Іванович.

Селищний голова Олег Кух підтримав думку фондівців, що для музею найбільше підходять келії монастиря піарів (кляштор) 1684 р., які зараз пустують.

Ентузіасти Валерій Денисюк, Федір Комзюк, Василь Нестерук на чолі зі своїм очільником Валентином Поліщуком вже навели там порядок, завезли частину меблів, а головне фонди музею поповнилися першими експонатами, розпочалося документування предметів, що мають культурне та історичне значення (старовини та сучасності).

Саме приміщення потребує ремонту. Наразі допомогу пообіцяли місцеві лісівники – директори ДП «Любешівське ЛМГ» і ДП «СЛАП «Любешівагроліс» Віталій Котеленець та Віктор Симонович. Ці лісогосподарства мають подбати про встановлення нових дверей та відремонтувати підлогу в приміщенні, а згодом з’являться ще й «лісові експозиції».

За задумом творців музею – кожна келія отримає своє краєзнавчо-історичне і культурне призначення, представлятиме відповідний напрямок діяльності. Загалом, як і в кожному музеї, тут буде декілька відділів. Наразі йде ремонт. Потребують фундаментального оновлення стіни та стеля, зрештою, все приміщення. Тож активісти закликають долучитися до ремонтних та оформлювальних робіт, збору експонатів та формування музейних експозицій меценатів, благодійників та волонтерів.

У майбутньому, вірять фондівці, цей музей стане перлиною Любешова.

Подаємо реквізити, за якими можна їх надсилати: розрахунковий рахунок у ПриватБанку: 26005055525896 UAH, МФО: 303440. Волинське обласне відділення українського фонду культури: на Любешівський громадський музей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: