15:35, 01 Квітня 2019

На Волині спостерігають зниження рівня захворюваності на грип та ГРВІ

У Волинській області, як і в Україні в цілому, спостерігається поступове зниження інтенсивності епідемічної активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Утримується стабільна тенденція до щотижневого зменшення кількості випадків хвороби. В Україні інтенсивний показник захворюваності на 24,7 % менше епідемічного порогу, крім того, епідемічні пороги не перевищені в жодному регіоні.

Про це повідомляє ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

За даними закладів охорони здоров’я області за останній тиждень зареєстрували близько 5 тисяч випадків захворювання ГРВІ та грипом, захворюваність в порівнянні з минулим тижнем знизилась на 4 %. Інтенсивний показник захворюваності нижчий епідемічного порогу на 24 %.

Локальне перевищення епідемічного порогу зафіксували лише у Рожищенському районі (17 %). Найнижчі показники захворюваності у Іваничівському, Локачинському, Луцькому, Ратнівському, Любешівському районах.

Серед захворілих за попередній тиждень, 70 % становлять діти до 17 років (3194 осіб). Найбільше уражена група – це школярі (59 % від захворілих дітей). Закладів, у котрих тимчасово призупинили навчально-виховний процес у зв’язку із відсутністю дітей через хворобу на ГРВІ та грип, на сьогодні в області немає.

Кількість госпіталізованих у порівнянні з минулим тижнем зменшилась майже на 10 % та становить 84 особи проти 92. Відсоток госпіталізації невисокий – 1,7 % від усіх захворілих, найбільша кількість у віковій групі 0–4 роки – 30 та серед осіб старше 65 років – 22, що становить 36 % та 26 % відповідно (від усіх хто звернувся за медичною допомогою).

З початку епідемічного сезону, котрий розпочався 1 жовтня 2018 року перехворіло понад 138 тис. волинян – це 13,3 % населення області. Інтенсивний показник захворюваності за тиждень на 14 % нижчий рівня аналогічного періоду минулого року. Традиційно в цей період на Волині починається поступове зниження захворюваності до сезонних рівнів.

У нинішньому епідемічному сезоні фахівці вірусологічної лабораторії дослідили зразки матеріалу від 45 пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, 24,4 %  із них виявилися позитивними. Серед усіх знахідок абсолютно домінують віруси грипу типу А. Саме цей вірус визначили у 11 волинян.

З 1 жовтня 2018 року проти грипу на Волині вакцинували 1428 осіб, в т. ч. 229 дітей до 17 років (16 % від загальної кількості). Прищепили лише 0,14 % населення області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: