19:58, 21 Травня 2019

На Волині сільрада незаконно придбала авто вартістю 500 тисяч гривень

Волинська прокуратура попередила незаконне використання майже 500 тис грн. коштів місцевого бюджету.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Прокуратура Волинської області, з метою встановлення підстав для представництва інтересів держави у бюджетній сфері, систематично опрацьовує інформацію щодо публічних закупівель, які проводяться розпорядниками бюджетних коштів регіону.

Так, прокурори з’ясували, що у березні 2019 року Жидичинська сільська рада, всупереч вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», який застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тис грн., оголосила проведення «допорогової закупівлі» із придбання автомобіля очікуваною вартістю 500 тис грн.

За її результатами замовником без проведення відкритих торгів 08 травня 2019 укладено договір про придбання у одного із місцевих суб’єктів господарювання автомобіля «Renault Duster» вартістю 499,5 тис грн.

При цьому, Жидичинською сільською радою не лише неправильно визначено процедуру закупівлі, але й не внесено відповідні зміни, які стосуються її проведення, до річного плану закупівель, чим також порушено вимоги  Закону.

За результатами розгляду листа прокуратури області сільрадою 16 травня укладено додаткову угоду про розірвання договору у зв’язку із допущенням  порушень Закону України “Про публічні закупівлі”, які не можуть бути усунуті.

Відтак, завдяки вжитим прокуратурою області заходам вдалося своєчасно запобігти незаконному використанню коштів місцевого бюджету на суму 499,5 тис грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: