21:56, 20 Лютого 2019

На Волині реалізують проект каналізування населених пунктів навколо озера Світязь. ВІДЕО. ФОТО

Задля збереження природної самобутності району Шацьких озер, на теренах Волинської області реалізують грандіозний проект, аналогів якому немає в Україні. 

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

19 лютого 2019 року відбулася конференція з питань впровадження великого інфраструктурного проекту «Покращення екологічної ситуація у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь». Серед присутніх – представники Республіки Польща та Волині.

Реалізація проекту каналізування населених пунктів навколо озера Світязь розпочалася у 2018 році в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Його загальний бюджет становить 6 млн 450 тис. євро. З них 25 млн грн (10 %) – співфінансування, яке минулоріч виділило Міністерство охорони та природних ресурсів України. Цьому передувала значна клопітка робота зі сторони обласної державної адміністрації та стало можливим за сприяння міністра екології Остапа Семерака. Відповідний проект є надзвичайно важливим не лише для Волинської області чи України, а й для екологічної безпеки Європи в цілому.

Як зазначила директор Шацького НПП Марія Христецька, порушення екологічного балансу внаслідок забруднення довкілля є основною екологічною проблемою на території національного парку. Особливо вона актуальна влітку, коли населення району збільшується в рази за рахунок туристів.

«Створення каналізаційної мережі в населених пунктах допоможе покращити якість питної води. Каналізування забезпечить не потрапляння нечистот з вигрібних ям та колекторів приватних садиб в ґрунтові води, якими живляться не лише озера, а й колодязі та криниці. Окрім того, це дасть можливість створити належні санітарні умови навколо рекреаційних зон, покращить санітарно-екологічний стан озер, які розташовані в межах Шацького національного парку, зменшить антропогенне навантаження на озера Світязь та Пісочне», — зазначила Марія Володимирівна.

Поруч із тим, реалізація передбачених проектом заходів створить умови для розвитку готельно-ресторанного бізнесу і дасть перспективи для приходу інвестора. Тим паче, що Шацьк має можливість стати курортом загальнодержавного значення, але без повноцінної каналізаційної мережі втілити такий проект буде дуже складно.

«Тож реалізація проекту – це невідкладний природоохоронний захід, який сприятиме покращенню екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку та збереженню цінних природних комплексів», — додала Марія Христецька.

Більше того, в Шацьку не забувають й про розвиток інфраструктури села Світязь. Так, у 2018 році за рахунок державних коштів розпочали реконструкцію вулиці Набережної. Вже витратили майже 12,5 млн грн на водовідведення, побуду підпірної стінки тощо.

Нині ж триває облаштування тротуарної бруківки, завершують роботи із встановлення зовнішнього освітлення, лавок, огороджувальних бар’єрів.  Загалом відремонтували 1,3 км із запланованих 2,5 км дороги. Між іншим, аби попередити транспортний колапс, який щороку влітку можна спостерігати на Набережній, планують організував односторонній рух.

Також облаштовують спеціальні паркомісця, нанесуть дорожню розмітку та встановлять дорожні знаки. Загальна вартість реконструкції орієнтовно становить 20 млн грн.

«Проект каналізування населених пунктів навколо озера Світязь є свого роду унікальним та немає аналогів в Україні. Тим більше, що проблеми екологічні мають глобальний характер. Тому проект є надзвичайно важливим, необхідним та на часі. Що ж стосується облаштування Набережної в селі Світязь – то це черговий крок до покращення туристичної привабливості Шацького краю, який є перлиною не лише Волині», — резюмував директор департаменту економіки та європейської інтеграції Ігор Чуліпа.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: