20:50, 10 Червня 2019

На Волині пенсіонерка не може приватизувати ділянку, бо сусіди хочуть дорогу через болото

Пенсіонерка із смт Цумань роками «воює» за шматок землі біля болота – вона хоче приватизувати земельну ділянку, а сусіди – хочуть дорогу у болото.

Інтернет-видання «Волинь Online» побувало на місці конфлікту та поспілкувалося із усіма сторонами.

Жителька смт Цумань Ківерцівського району Світлана Боровицька розповіла, що за ділянку йдуть конфлікти уже шість років. У 2013 році вона подала документи на приватизацію ділянки. Присадибну ділянку за будинком приватизували, а ту, що за будинком для особистого селянського господарства, досі не можуть.

Представниця жінки, її дочка Наталія, розповіла, що відомості про цю земельну ділянку вже внесли у Державний земельний кадастр і їй присвоїли кадастровий номер 0721855700:01:001:2154.

«Ми з 2001 року користувалися цією ділянкою. Один сусід самовільно загородив собі більшу частину вулиці, побудував там гаражі, дровітню, добудував хліва на землях загального користування, однак цього у селищній раді нічого ніхто не бачить. Дорога завжди була одна єдина, а тепер захотіли робити дорогу через болото та прокласти її через мою земельну ділянку, хоча дорогу можна прокласти біля моєї ділянки. Я добиваюся, щоб селищна рада виїхала і перевірила їхні ділянки. Мою перевіряли, а їхню ні разу не перевіряли», – запевняє жінка.

За словами пані Наталії, дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,31 га для ведення особистого селянського господарства то надавали на частину ділянки, то взагалі відмовляли у наданні дозволу. Тривали суди, конфлікти та паперова тяганина із 2013 року, аж поки 11 квітня 2017 року надали таки дозвіл.

Після надання дозволу, жінка замовила у відповідних організаціях  виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Однак, коли дійшла справа до його затвердження, то розпочалися знову суперечки. Проект рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства (площею 0,31 га на вулиці Авіаконструктора Калініна) то не виносили на сесію, то просто утримувалися голосувати за нього.

Пенсіонерка наголошує, що зате сусідка Януль, яка була два строки підряд членом виконкому і одну каденцію депутатом селищної ради від цієї вулиці, загородила пожежний виїзд, який був передбачений між її ділянкою та ділянкою її чоловіка. За словами жінки, Януль приватизувала передбачений пожежний виїзд і майданчик, де мав розвертатися транспорт. Вона отримала дві ділянки для будівництва, однак не будує там нічого уже роками, а використовує землю не за цільовим призначенням. Пенсіонерка хоче, аби селищна рада перевірила цей факт, однак селищний голова та працівник селищної ради не роблять цього.

Ділянка сусіда

Тупик на вулиці Калініна

Тупик на вулиці Калініна

Жінка стверджує, що зараз немає навіть затвердженої містобудівної документації по їхній вулиці. Землевпорядник Цуманської селищної ради Мирослава Григорьєва теж зазначила, що вулиця Калініна навіть не внесена у генплан:

«Ви добре знаєте, що у генеральному плані вашої вулиці взагалі немає», – сказала землевпорядниця.

Ділянка, яку хоче приватизувати Світлана Боровицька

Місце, де хочуть зробити через болото дорогу

Представниця Боровицької ж зазначає, що, якщо будуть вносити зміни до генерального плану, то повинні проектанти враховувати уже ту забудову, що зараз є.

Двоє сусідів ж з цієї вулиці тим часом налаштовані вороже, обзивають і кричать, ніяких документів показувати не хочуть, аби прояснити ситуацію. Однак декілька коментарів у них все ж вдалося отримати.

Сусід Микола Сищук заявив, що Світлана Боровицька забирає їм дорогу:

«Вони перегородили вулицю, вулиця йде на трасу. На болоті он хати ставлять, дорога за планом йде. У селищній раді є план. Вулиця Калініна виходити має на вулицю Васільєва, а вулиця 8 березня – це тупик, бо це не вулиця, а провулок», – завив чоловік.

Інший сусід Василь Януль теж стверджує, що має бути дорога і є план. Він заявив, що хай приходить комісія.

«Вони вже тут надоїли», – відмахнувся чоловік від подальших розпитувань.

6 червня під час засідання сесії селищної ради жінці знову е вирішили питання, бо більшість депутатів утрималися. Працівники на огляд ділянок не виїжджала. Подальші подробиці повідомимо.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання  «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: