18:25, 05 листопада 2018

На Волині медики врятували чоловіка, в якого стався інфаркт

Волинські медики доправили до Луцька чоловіка з інфарктом, який знаходився за 122 кілометри від обласного центру.

Про це повідомляє прес-служба Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

До центральної оперативної диспетчерської о 18:47 надійшов виклик із одного з районних центрів області в якому 49-річний чоловік скаржився на гострий біль за грудиною. За десять хвилин бригада ЕМД прибула на місце виклику. Провівши об’єктивний огляд пацієнта та ЕКГ-дослідження встановили діагноз: «Гострий інфаркт міокарду з елевацією сегмента ST».

Фельдшерська бригада на місці виклику надала пацієнту необхідну медичну допомогу та розпочала його транспортування до реперфузійного центру .

У зв’язку з тим, що відстань до Луцької міської клінічної лікарні, де знаходиться реперфузійний центр, складала понад 122 км. – хворому запропонували ввести лікарський препарат «Металізе», який розчиняє причину інфаркту міокарду – тромб у коронарній артерії. Аби не втратити дорогоцінний час, назустріч фельдшерській бригаді ЕМД виїхала лікарська бригада Ковельського відділення ЕМД.

О 20:40 бригади ЕМД зустрілися в районі с. Годовичі, і в кареті швидкої успішно провели тромболізис. За кілька хвилин після маніпуляції транспортування продовжили. О 22:10 пацієнта госпіталізували у реперфузійний центр де о 23:00 провели коронографію і стентування – процедуру механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) у судині з допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: