09:57, 12 Лютого 2019

На Волині борються з поширення африканської чуми

Волинське ОУЛМГ здійснює заходи щодо недопущення поширення африканської чуми свиней.

Про це повідомляють на сайті лісівників.

Як відомо, минулого тижня у мисливських угіддях ГО «ТМР «Горинь» (кв. 4 Горинського лісництва ДП «Цуманське ЛГ» – на межі з Рівненською областю) виявили труп дикого кабана. Тварина загинула від африканської чуми свиней. Такий висновок надала Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини від 08.02.2019 р. в результаті досліджень зразків патматеріалу, відібраних спеціалістами Держпродспоживслужби.

У зв’язку з виявленням нового випадку захворювання на африканську чуму свиней у дикій природі, з метою посилення заходів щодо недопущення подальшого поширення інфекції на територі області та для детального вивчення ситуації Волинським ОУЛМГ здійснили ряд заходів.

Перш за все, забезпечили постійне проведення патрулювання мисливських угідь із метою вчасного виявлення трупів диких свиней.

Усім користувачам мисливських угідь області направили лист, що зобов’язує:

– негайно провести обстеження наданих у користування мисливських угідь із метою виявлення трупів диких свиней та тварин із підозрою на захворювання;

– забезпечити посилену круглорічну підгодівлю диких кабанів із метою запобігання міграційних процесів;

– під час проведення підгодівлі або будь-яких інших заходів, пов’язаних із вилученням тварин (або виявлених їх решток) із природного середовища дотримуватися вимог біобезпеки;

– провести роз’яснювальну роботу серед населення та мисливських колективів щодо виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

Виконання вказаних заходів перебуває на особистому контролі начальника управління, перевірили працівники держуправлінь лісового та мисливського господарства і екології під час перевірок про стан ведення мисливського господарства, які проводяться на виконання доручення голови Волинської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що це вже другий випадок виявленого захворювання диких свиней на АЧС. Перший був зафіксований в середині червня 2018 року в угіддях Любомльської райорганізації УТМР.

Тоді Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства негайно вжило необхідні заходи безпеки. В тому числі користувачами мисливських угідь на виконання Розпорядження Волинської обласної державної адміністрації № 371 від 21.06.2018 року проводилися заходи щодо зменшення чисельності дикого кабана (депопуляція).

Протягом 2018 року користувачі мисливських угідь в рамках депопуляції відстріляли 531 особину диких кабанів. Зразки біоматеріалу від всіх відстріляних тварин направлялись в органи Держпродспоживслужби для проведення досліджень на АЧС. Всі висновки були від’ємні – вірусу АЧС у пробах не виявили.

Представники ВОУЛМГ брали участь у всіх засіданнях Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації та засіданнях координаційної групи із відстрілу та депопуляції диких свиней на території мисливських господарств області.

Спільно з працівниками Держпродспоживслужби провели нараду з усіма користувачами мисливських угідь області, де піднімалися питання боротьби з африканською чумою свиней. Крім того, проблема озвучувалася на всіх нарадах, які проводило управління протягом року.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, Волинське ОУЛМГ наголошує: із метою зниження ризику розповсюдження африканської чуми свиней при контакті з дикими кабанами необхідно дотримуватись основних санітарно-гігієнічних заходів.

Лісівники нагадують, що для людини ця хвороба є безпечною. Але серед тварин розповсюджується надзвичайно швидко і несе смертельну небезпеку.

Безсилою у боротьбі з цією хворобою є і ветеринарна медицина. Африканську чуму можна побороти лише локалізувавши осередок зараження.

Не існує й ефективних засобів профілактики АЧС. Тож у випадку виявлення осередку спалаху інфекції практикується поголівне знищення тварин безкровним методом, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 20 кілометрів від нього. Хворих свиней та тих, які контактували з інфікованими тваринами, забивають та спалюють.

У господарстві, в якому виявили африканську чуму, запроваджують карантин.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: