22:33, 05 Серпня 2020

На території природного парку на Волині викрили грубі порушення правил рибальства

Волинський рибоохоронний патруль продовжує здійснювати рибоохоронні рейди на водоймах області. 4 та 5 серпня заходи провели на території Любешівського та Маневицького районів Волинської області.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Для прикладу, четвертого серпня під час спільного рейду з працівниками відділу прикордонної служби «Дольськ» викрили грубі порушення Правил рибальства. Двоє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна забороненими знаряддями – двома «ятерами» та 10 сітками. Порушників викрили на оз. Рогізне, поблизу с. Ветли Любешівського району на території національного парку «Прип’ять-Стохід».

Пізніше на тій самій водоймі зафіксували аналогічне порушення. Чоловік ловив рибу за допомогою семи мисинових сіток. У сітках браконьєра були водні біоресурси: щука – 1 екз., окунь – 1 екз., краснопірка – 1 екз. Він завдав шкоду, заподіяну порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, на суму 884 грн.

На усіх викритих осіб склали протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

П’ятого серпня під час рибоохоронної роботи на оз. Охнище, поблизу с. Замостя Маневицького району, викрили аналогічне порушення. Близько 8 ранку громадянин здійснював вилов риби лісковою сіткою. Порушник встиг зловити 20 екз. карася сріблястого. Своїми діями він завдав збитків рибному господарству у розмірі 340 грн.

На особу склали адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до суду для притягнення порушника до відповідальності. Заборонене знаряддя вилучили.

«Волинський рибпатруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40», – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 602 грн, краснопірки – 141 грн та окуня – 141 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: