21:44, 19 Серпня 2020

На реставрацію пам’яток у музеї Лесі Українки на Волині потрібно понад 10 мільйонів

Голова Волиньради Ірина Вахович взяла під особистий контроль проект відновлення Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки. Саме тут наступного року відбудеться ряд урочистих заходів з нагоди славетного ювілею – 150-ти річчя від дня народження Лесі Українки, яке відзначатиметься 25 лютого 2021 року на загальнодержавному рівні.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Спільно із директором комунального підприємства “Волиньпроект”  Анатолієм Доротієм, директором Волинського краєзнавчого музею Оксаною Важатко, керуючим справами обласної ради Дмитром Дубняком та головою Колодяжненської ОТГ Віталієм Кашиком, голова облради оглянула будівлі у яких розташовується музей. Завідувачка музею Ольга Бойко розповіла, що експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, і розміщена у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – „Білому”, побудованому у 1890 році та батьківському будинку – “Сірому”, спорудженому Петром Косачем, батьком поетеси у 1896 році. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році де у чотирьох експозиційних залах зібрані документальні матеріали та експонати, які розповідають про життя і творчість Лесі Українки.

Оксана Важатко повідомила, що керівництво Волинського краєзнавчого музею у минулому році розробило проектно-кошторисну документацію «Реставраційно-ремонтних робіт пам’яток культурної спадщини «Білого та Сірого будинків Косачів». Орієнтовна вартість робіт сягає більше 10 мільйонів гривень.

“З минулого року Сірий та Білий будиночки не опалюються, адже ми отримали припис контролюючих органів про заборону подальшого використання пічного опалення, яке тут встановлене. Електроенергію сюди не проведено взагалі. Наразі ми розглядаємо можливість проведення електричної лінії, щоб провести світло, а також встановити там електричні конвектори, які будуть обігрівати будівлі. До нас уже приїжджали електрики, у мене є розроблені ними  кошториси на вартість робіт та закупівлю обладнання на загальну суму 104 тисячі гривень. Ці кошти музей має, адже нам вдалось зекономити у період карантину на охороні приміщень”, – розповіла вона.

Голова обласної ради погоджується із таким розвитком подій. Ірина Вахович припускає, що весь запланований обсяг робіт згідно ПКД до лютого наступного року зробити не вдасться, більше того наразі триває пошук благодійників, які вкладатимуть у цей проект свої кошти.

“Ми сьогодні пересвідчилися в потребі ремонту. Не можна сказати, що будівлі в аварійному чи критичному стані. Я б сказала, що стан задовільний. У випадку відсутності коштів або великих фінансових поступлень від благодійників, будемо проводити електропостачання та відповідне опалення, через те, що святкування 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки ми відзначатимемо у зимовий період і необхідно, щоб у будівлях було тепло. У разі якщо буде фінансова можливість, то будемо розпочинати реставраційні роботи у Білому будиночку, який цього потребує найбільше”, – зауважила вона.

В рамках робочого візиту, голова обласної ради оглянула й місцевий будинок культури, де також відбуватимуться святкові заходи з нагоди 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки. Голова Колодяжненської ОТГ Віталій Кашик, звернувся до голови та депутатського корпусу облради з проханням допомогти в придбанні нових стільців та встановленні сучасної, стаціонарної звукової апаратури. Ірина Вахович пообіцяла своє сприяння.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: