20:49, 30 Вересня 2021

На початку жовтня в Україні очікуються сонячна погода та нічні приморозки

На початку жовтня в Україні осіннього сонця буде більш ніж достатньо, хмари — високі та красиві, погода, що підходить для неквапливих, приємних прогулянок. Після нічних заморозків починається активне пожовтіння листя на деревах, ми поступово входимо у золоту осінь.

1 жовтня — безліч приємних свят: День людей похилого віку, Міжнародний день музики, Всесвітній день посмішки, Всесвітній день вегетаріанства. Посміхнемося гарній погоді, привітаємо літніх людей, послухаємо Моцарта та не будемо їсти м’ясо — приблизно так можна відсвяткувати цей день. За прогнозом Sinoptik.ua, найтеплішими 1 жовтня будуть Закарпаття та південь України, до +23 °С, на решті території вдень від +13 °С до +17 °С. У вихідні трохи потеплішає, на 1-2 градуси. Святковий настрій продовжиться — настає День вчителя, і погода подарує ще пару градусів тепла, ще більше сонечка. Вночі з 1 по 3 жовтня очікуються нічні приморозки, всюди, крім заходу.

У західних областях України у п’ятницю та суботу пройдуть локальні дощі. При цьому у кінці робочого тижня температура ще стримана, а у вихідні та понеділок до +17, у Закарпатті до +23, у високогір’ї Карпат до +15. Хмарність до понеділка стане мінімальною.

На сході країни капосною подією від погоди 1-3 жовтня стануть нічні заморозки. У Донецькій області очікуються заморозки до 1 °С морозу в повітрі та зниження температури на поверхні грунту до -5 °С. У Луганській та Харківській області очікуються сильні заморозки в повітрі, до 5 градусів морозу. Але вдень стовпчик термометра покаже максимальну температуру +15 °С. У понеділок денна температура зросте до +17 °С.

У південному регіоні початок жовтня буде сонячним та теплим. 1-3 жовтня очікувана температура повітря до +17 °С. У понеділок з’явиться хмарність та температура трішечки знизиться. У перші дні жовтня вночі та вранці можливі заморозки (до 1 °С морозу у повітрі).

У центральній частині країни жовтень почнеться гарною сонячною погодою, вдень +15…+16 °С. Але вночі та вранці можливі заморозки до -1 °С в повітрі, до -5 °С на грунті. Очікується мінлива хмарність та слабкий вітер східних напрямків.

На півночі України на початку жовтня стовпчик термометра покаже максимально +15 °С. Дутиме слабкий вітер. Вночі та вранці вірогідні сильні заморозки, до -5 °С в повітрі.

У Києві 1 жовтня сонечко буде світити увесь день, жодної хмаринки у небі не побачимо. Вдень максимальна температура повітря +14 °С, вночі – заморозки до 1 °С c морозу у повітрі. У вихідні — невелика хмарність, вдень +14 °С, вночі +5 °С та знову нічні заморозки до -1 °С. Початок робочого тижня зустріне киян сонечком та осіннім теплом, до +15 °С.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: