13:33, 05 Серпня 2022

На окупованій Луганщині загарбники роздають повістки на ринках та у магазинах

На окупованій території Луганської області загарбники активізували насильницьку мобілізацію, до цього долучають керівників відділів кадрів підприємств і вчителів.

Про це у «Телеграм» повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Полювання на чоловіків призовного віку на окупованій у 2014 році території Луганщини триває вже кілька місяців. Спочатку тим, в кого були гроші, вдавалося відкупитися від вірної смерті. Потім за ними ж приходили, але вже із «фсб». Згодом почали зникати чоловіки у захоплених нещодавно містах та селах”, – зазначив очільник ОВА.

За його словами, повістки роздають у місцях скупчення людей, зокрема на ринках та в магазинах, а також під час громадських робіт із розбирання завалів.

Гайдай зауважив, що до мобілізації окупанти залучають “усіх, кого можна”. Зокрема, у Ровеньках повістки змушують носити вчителів, відкликаючи їх із відпустки.

“Навіть зафіксований випадок нападу на вчительку після її намагання вручити «листок щастя»”, – зазначив очільник ОВА.

За його даними, у Брянці, «мера» якої «перекинули» керувати Сєвєродонецьком, за тиждень мобілізували близько 300 осіб – людей розшукували на вулицях, зупинках, громадському транспорті. Аналогічна ситуація й у Кадіївці.

Водночас в окупованому Луганську проводять бесіди із керівниками відділів кадрів підприємств, вимагають списки робітників чоловічої статі, зобов’язали для початку призвати по 10 осіб, зазначив Гайдай.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: