10:50, 15 Травня 2020

На «Нову українську школу» Волині в 2020 передбачили майже 40 мільйонів

У 2020-му році для Волинської області на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи передбачили 39,374 мільйона гривень.

Про це інформують на сайті Волинської ОДА.

Нагадаємо, що у державі вже третій рік поспіль діє державна програма «Нова українська школа», відповідно до якої в державному бюджеті передбачена цільова субвенція місцевим бюджетам.

Тож нещодавно Уряд постановою КМУ від 29 квітня 2020 р. № 325 затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2020 році.

Ця субвенція, яку передбачили на закупівлю комп’ютерного обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для шкіл, у яких є початкові класи, розраховується відповідно до кількості учнів, які йдуть у перший клас.

Як повідомила начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, за інформацією з усіх районів, ОТГ та міст, в області у перший клас 1 вересня 2020-го року має піти близько 15 тисяч дітей. Зокрема, нині вже є 14,8 тисячі діток. У порівнянні з минулим роком, то цьогоріч в області вже на 400 першокласників більше.

«Коштів на підготовку та підвищення кваліфікації вчителів, як це було у попередніх роках, цьогоріч у субвенції не передбачили. А загалом кошти розподілені наступним чином: 45 % на комп’ютерну техніку, 35 % — на меблі, 20 % — на дидактичні матеріали», — розповіла Людмила Плахотна.

До слова, із загальної суми субвенції 699 тисяч гривень передбачили для 4-х шкіл, які включені у пілотний проект. Зокрема, це ті школи, які почали реалізовувати проект НУШ на рік раніше загальнодержавного старту. Тобто, цього року учні цих шкіл йдуть уже в 4-й клас. Але, як відзначила головна освітянка області, цільово такі кошти для них перебачили вперше. Йдеться про школи № 1 та № 4 м.Луцьк, школу с. Раків ліс Камінь-Каширського району та одну із шкіл м. Нововолинськ.

Варто зауважити, що кошти в область ще не надійшли. Однак, як тільки вони надійдуть, необхідно зібрати бюджетну комісію, аби змінити розпорядника коштів та відправити їх на місця. Опісля розпорядженням голови облдержадміністрації ці кошти розподілять та затвердять, аби можна було розпочати підготовку до нового навчального року.

«Дав доручення підготувати усі необхідні документи, щоби коли надійде в область субвенція, ми її розподілили, бо кошти надходитимуть відповідно до щомісячного розпису. У першу чергу, звичайно, ми купуватимемо меблі та техніку, а уже пізніше – дидактичні матеріали», — прокоментував голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: