21:14, 05 Жовтня 2020

На Луганщині ліквідували сім з десяти осередків пожеж

На Луганщині станом на 18 годину 5 жовтня з 10 основних осередків пожеж лісових масивів, очерету та сухої рослинності ліквідували сім і ще два – локалізували.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє прес-служба ДСНС України.

Зазначається, що рятувальники вживають заходів щодо локалізації осередку пожежі на околиці с. Смолянинове Новоайдарського району, де вогонь пройшов понад 1,4 тис. га лісових насаджень.

“Сили і засоби ДСНС зосереджено на захисті населених пунктів, польового артилерійського складу ЗСУ поблизу с. Боровеньки та газорозподільчої станції на околиці с. Олександрівка. Працює важка інженерна техніка ЗСУ (БАТ)”, – заявили у ДСНС.

Повідомляється, що завдяки комплексному застосуванню наземних сил та авіації не допущено поширення вогню до населених пунктів, потреби в евакуації не було.

Загалом до гасіння пожеж залучили близько 2,5 тис. осіб та понад 250 од. техніки, з них від ДСНС – майже 700 осіб та понад 120 од. техніки, у тому числі 3 літаки Ан-32П та 2 вертольоти ДСНС.

Як повідомлялося, на території Луганської області 30 вересня було зафіксовано 146 пожеж у природних екосистемах, які внаслідок ураганного вітру швидко поширилися на значну площу.

За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем, становить понад 20 тис. га.

Під час ліквідації лісових пожеж виявлено тіла 11 людей, троє з яких загинули внаслідок отруєння продуктами горіння, одна особа – від опіків, троє – внаслідок серцевих нападів. Причина загибелі ще чотирьох встановлюється.

Постраждало 19 осіб (у тому числі 3 співробітники ДСНС). З населених пунктів евакуювали 150 чоловік.

За фактом пожеж відкрили 11 кримінальних проваджень за статтею 270 КК України. Слідство розглядає чотири основні версії: через обстріли окупантів з непідконтрольної території області, умисний підпал, самозаймання трави та лісу внаслідок погодних умов, необережне поводження з вогнем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: