19:44, 10 Жовтня 2018

На Кіровоградщині з’являться дві потужні сонячні електростанції

У Кіровоградській області, а саме в Благовіщенському та Новоукраїнському районах, до кінця наступного року планують побудувати дві фотогальванічні електростанції.

Про це в коментарі кореспонденту “Укрінформу” повідомила директор ТОВ “ЗАС Енергосервіс” Анастасія Поппель.

“Благовіщенськ та Новоукраїнка – це наступні населені пункти, де можуть з’явитися наші станції. Будівництво електростанцій, за сприятливих погодних умов, ми плануємо почати вже цього року”, – повідомила директор компанії.

Минулого тижня у смт Вільшанці на Кіровоградщині відбулося відкриття та запустили в роботу сонячну електростанцію цієї компанії потужністю 9,8 мВт та піковою 12,7 мВт.

У Вільшанці появі нової станції радіють, бо до бюджету селища, в якому практично відсутні джерела фінансування, щорічно надходитимуть чималі кошти.

“311 тис. грн на рік Вільшанка отримуватиме за оренду землі. Ці гроші для нашої місцевої ради дуже великі. Також 15 людей працевлаштовані на станцію. Це добре, що інвестор побудував у нас це підприємство, бо на нашій території немає великих джерел фінансування, і особливої економіки ніколи не було”, – розповів у коментарі селищний голова Вільшанки Володимир Харковенко.

У 2016 році ТОВ «ЗАС Енергосервіс» на території смт Вільшанки розпочало реалізацію інвестиційного проекту з будівництва електростанції з видобутку сонячної енергії. У п’ятницю, 5 жовтня, відбулось її відкриття. Її побудували на площі близько 22 га, де встановили майже 46 тис. сонячних модулів, реконструювали трансформаторну підстанцію, збудували адміністративно-побутову будівлю та приміщення охорони. Вартість основних фондів проекту, введених в експлуатацію, становила 306 млн 93 тис. грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: