12:36, 26 Вересня 2022

На Харківщині знайшли ще одну російську катівню

У звільненому селі Липці Харківської області виявили чергову катівню, створену російськими загарбниками.

Про це Офіс генерального прокурора повідомляє у «Телеграм».

“23 вересня прокурори Дергачівської окружної прокуратури Харківської області спільно з правоохоронцями у селі Липці Харківського району виявили приміщення “міліції” так званої “лнр”, де базувалися військові рф та псевдореспубліки”, – ідеться у повідомленні.

У підвальному приміщенні загарбники утримували людей та піддавали тортурам. Після цього їх вивозили, за попередньою інформацією, на територію росії.

Огляд проводився в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування триває, встановлюються потерпілі.

Як у «Телеграм» повідомляє Служба безпеки України, терористи “лнр” та російські військові незаконно ув’язнювали в катівні місцевих жителів, які підтримували територіальну цілісність України та відмовлялися співпрацювати з ворогом. За інформацією СБУ, російські загарбники застосовували до в’язнів жорстокі тортури.

“Усі зібрані докази воєнних злочинів російських військовослужбовців будуть згодом передані до Міжнародного кримінального суду у Гаазі, щоб жоден воєнний злочинець не уникнув відповідальності”, – наголосили в СБУ.

Як повідомлялося, майже вся Харківську область звільнена від російських військ. Після більш як п’яти місяців перебування на Харківщині російські війська залишили після себе зруйновані будинки, катівні та масові поховання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: