18:00, 16 Липня 2018

На директора луцького училища подали до суду за незаконне звільнення працівника

Прокуратура області до Луцького міськрайонного суду пред’явила позов в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України, Луцької міської ради, Державного професійно-технічного навчального закладу “Луцьке вище професійне училище” до директора закладу про стягнення з нього в порядку регресу на користь училища понад 33 тис. грн. матеріальної шкоди, завданої у зв’язку із незаконним звільненням працівника.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Загалом упродовж 2016–2018 років суди задоволили 7 таких позовів органів прокуратури області до осіб, за наказами яких провели незаконне звільнення працівників, на суму 337 тис. грн.

Правовими підставами пред’явлення цих позовів є норми Кодексу законів про працю України, відповідно до яких службова особа, винна в незаконному звільненні працівника, зобов’язана покрити шкоду, заподіяну підприємству у зв’язку з оплатою цьому працівникові часу вимушеного прогулу. Такий обов’язок покладається, якщо звільнення здійснено з порушеннями закону або якщо власник чи уповноважений ним орган затримав виконання рішення суду про поновлення на роботі.

Цьогоріч Обухівським районним судом Київської області задоволено позов прокуратури області в інтересах держави в особі Державної фіскальної служби України, Волинської митниці ДФС до одного з колишніх керівників Держмитслужби України про стягнення матеріальної шкоди в порядку регресу в сумі 91 тис. грн. Кошти відшкодовані екс-посадовцем державній установі у повному обсязі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: