16:30, 04 Серпня 2018

На «Бандерштаті» говорили про необхідність самооборони. ФОТО

Сьогодні, 4 серпня, під час другого дня фестивалю «Бандерштат» на гутірці разом з одеситом Сергійом Стерненком говорили про необхідність самооборони.

Напади на громадських діячів та публічних людей наразі дуже актуальна тема в нашій країні. Те, що ми спостерігаємо сьогодні в Україні — це вже тенденція, якщо звернути увагу на географію, то напади проходять найбільше на півдні та сході, – зазначає Сергій. — Саме та територія, яку в 2014 році РФ називала майбутньою Новоросією.

За півроку Сергій Стерненко пережив три напади, тому не з чуток знає проблему. Припускає, що ми маємо справу з нашими політичними елітами, бо нападають на активістів, які протистоять владі в регіонах або дестабілізації становища в Україні тією ж РФ.

“Правоохоронні органи закривають очі на все, що відбувається, –  говорить активіст. – Необхідно знати, що ти можеш зробити, щоб захистити себе та своїх близьких”.

 

Сергій розповідає, що законодавство щодо меж необхідної самооборони, виділяє три випадки, коли можна будь-як захищатись. Перший – це, якщо більше двох осіб на вас нападають. Другий – коли до вас в помешкання проникають. Та третій, якщо на вас нападають зі зброєю. У випадку нападу однієї людини на вулиці без зброї, то ви маєте право захищатись лише кулаками.

“Краще нехай мене судять дванадцятеро ніж несуть шестеро” – американська приказка. Сергій радить захищатися будь якими методами, аби зберегти життя.

“Зараз в Україні юридично можна вільно придбати будь-яку зброю. Закону, який би врегульовував обіг та використання зброї, не існує в нашій державі”, – заявляє активіст.

Багато суддів на це не звертають увагу. В Україні юридично дозволено все, що не є заборонено. Радить використовувати для свого захисту все, що є під рукою.

 

Активіст поділився життєвою історією, де він, захищаючи себе та свою дівчину, ножем вбив нападника.

Сергій Стерненко розповів три законні способи, як офіційно стати власником вогнепальної зброї. Перший – зареєструвати на себе мисливську зброю. Для цього потрібно пройти навчання в тирі, отримання дозволу в МВС України на купівлю зброї і з ним іти в спеціальний магазин. Другий – це з двадцятип’яти років можна зареєструвати на себе винтівку. Схема та сама що і в першому випадку. Третій варіант стосується лише людей певних професій прокурор, суддя чи журналіст можуть зареєструвати на себе так званий в народі “травмат”.

Оскільки сьогодні ми знаходимось в стані війни, кожна людина повинна мати якесь знаряддя для самооборони. Радить пройти будь-який курс самооборони.

Вважає, що на прифронтовій зоні та окупаваній території потрібно оголосити військовий стан. Тоді б за законом припинилась би будь-яка співпраця з окупантами, в тому числі закриття повністю кордону з РФ.

 

Додає, що бездіяльність правоохоронних органів, це також злочин. Більшість нападів на активістів не розслідуються зовсім або слідство навмисно затягують. Якщо і розслідують, то намагаються притягнути до відповідальності лише виконавців, закриваючи очі на замовників та посередників.

“Найправильніший рецепт — це бути соціально активним. Головне в питанні активізму — це показати людям, що не потрібно бути байдужим. Потрібно підіймати свою попу і йти щось робити. Якщо на вас напали, вам потрібно зробити таку відстань, щоб до вас фізично не змогли дістатись, або зробити так, щоб нападник думав про те, як йому врятуватись”, – додав на закінчення гутірки Сергій Стерненко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: