12:37, 24 Жовтня 2019

Митрополит Михаїл звернувся до волинян щодо святкування Хелловіну

Митрополит Луцький і Волинський знову, як і торік, звернувся до всіх мирян щодо так званого святкування Хелловіну.

Про це повідомили на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

У документі, розміщеному на сайті Волинської єпархії ПЦУ, зокрема, говориться, що останніми роками у зв’язку з політикою відкритості, руху нашої держави у європейський і трансатлантичний простір українське суспільство стало більше уваги приділяти тим цінностям, котрих нам довгий час не вистачало: поваги до законів, до людської гідності, викоренення корупції тощо.

«Декому здається, що Хелловін — то лише гра з використанням жахливих масок і костюмів, тож, мовляв, нічого гріховного, демонічного в цьому нема. Проте насправді основа Хелловіну – поклоніння силам тьми, дияволу і його прислужникам, що нині набуло начебто карнавального вигляду. Адже походження цього святкування — язичницьке вшановування сатани і бісів у давніх кельтських племенах, що згодом перетворилось на частину американізму й нині прищеплюється по всьому світу національним культурам. Останніми роками Хелловін і в Україні «набув характеру епідемії: день нечистої сили масово й відкрито стали відзначати у відпочинкових комплексах, ресторанах і кафе, вищих навчальних закладах, подекуди навіть у школах і дитячих садках. Персонал, що обслуговує студентів і школярів, усупереч їхнім християнським переконанням, змушують розмальовуватись, одягатись у потворні костюми й брати участь у цій дияволіаді», — застерігає керуючий єпархією.

Тож митрополит Михаїл настійно просить православних «не бути самим серед учасників Хелловіну і не змушувати й не радити іншим – чи то колегам, чи друзям, чи підлеглим».

«Будьмо пильні, бо ворог роду людського не спить і використовує будь-які можливості, аби збити нас зі шляху до Небесного Царства!», — закликає керуючий єпархією.

Днями на засіданні Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (куди входять різні конфесії) їх представники застерегли всіх громадян, особливо керівників закладів освіти, вчителів і батьків, від «святкування» Хелловіну, бо це духовно небезпечна і чужа для України традиція.

Повністю зі зверненням високопреосвященного можна ознайомитися за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: