17:55, 19 Січня 2023

Моравецький про танки Leopard для України: «Польща отримає згоду Німеччини, або зробить так, як треба»

Польща має намір передати танки Leopard 2 Україні, попри те, яким буде рішення Берліна як країни-виробника цієї техніки.

Про це в коментарі телеканалу Polsat News заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, передає «Укрінформ».

“Згода є другорядним питанням. Або ми цю згоду отримаємо, або самі зробимо так, як треба”, – зазначив Моравецький, додаючи, що декілька країн домовилися про передачу танків Україні.

“Тут найголовніше, щоб німці, данці, фіни, французи та інші країни якомога швидше запропонували свої сучасні танки і важку техніку. Від цього може залежати здатність відстоювати свободу в Україні, а відтак і безпека всієї Європи”, – констатував польський прем’єр.

За його словами, рішення про передачу Україні танків є “ключовим”. Відповідно до різних експертиз та аналізів, росія готується до нового наступу, ймовірно, в лютому. Відтак, до цього часу Україна повинна отримати нову зброю і заповнити прогалини у військовій техніці там, де це необхідно. Зокрема, йдеться про танки та БМП.

“Тому для нас так важливо разом комплектувати сучасні танкові бригади в рамках діяльності країн Західної Європи”, – повідомив польський прем’єр.

Він нагадав, що Польща запропонувала Україні 14 танків. Відтак, Варшава, за його словами, повинна мати гарантії, що інші також дадуть відповідь на потреби України. Донині найменш активною у цьому питання була Німеччина.

“Ми продовжуватимемо діяти, продовжуватимемо тиснути на офіс канцлера та Німеччину, щоб вони якомога швидше відповіли на нашу пропозицію (про передачу танків – ред.)”, – заявив Моравецький.

Він також висловив занепокоєння з приводу призначення новим міністром оборони Німеччини Боріаса Пісторіуса, який є близьким другом проросійського екс-канцлера Німеччини Герхарда Шредера і раніше закликав до послаблення санкцій проти росії.

“Те, що я знаю (про Пісторіуса – ред.), викликає у мене деяку тривогу. Я знаю, що він близький соратник Герхарда Шредера – символа ганьби, того, хто весь час спілкується  з путіним, ніби нічого не сталося. Це обурливо”, – підкреслив польський прем’єр.

Він додав, що новому німецькому міністру потрібно дати кілька днів і побачити, якими будуть його перші кроки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: