12:36, 31 Січня 2022

Монастирський заявив, що поліція затримала групу осіб, які планували масові заворушення

Співробітники Національної поліції затримали групу осіб, які планували масові заворушення в Києві.

Як передає «Укрінформ», про це на брифінгу заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

“Вчора була затримана група осіб, яка планувала масові заворушення в центрі Києва. Планувалося зібрати до 5 тисяч (учасників заворушень – ред.), з яких до 1,5 тисячі мали складати так звані тітушки, які мали влаштувати бійки з правоохоронцями”, – сказав Монастирський.

Зокрема, за словами міністра, планувався мітинг із провокаціями, обов’язково мало бути насильство серед учасників мітингу, мала пролитися кров.

«При чому була заготовлена, в тому числі, й бутафорська кров, яка внаслідок цих конфліктів із правоохоронцями мала начебто пролитися серед “активістів”», – зазначив він.

Як сказав Монастирський, група осіб планувала акції у Києві та ще ряді інших міст для дестабілізації внутрішньої ситуації в країні.

“Це була лише перша запланована (у Києві – ред.) акція з цілого ряду, і це чітко зафіксували на відео- та аудіоносіях… акції планувалися провести в ряді міст центральної України, зокрема у Сумській, Чернігівській, Полтавській та Черкаській областях. Тобто області в годині-півтори доїзду від Києва і (недалеко від – ред.) наших північних кордонів з Російською Федерацією”, – сказав міністр.

«На жаль, явище платних мітингів є досить частим, і це не перший мітинг проплачений, але саме цей мітинг був спрямований на розбалансування внутрішньополітичної ситуації і на насильство проти правоохоронців та інших осіб, які беруть участь у мітингу”, – додав Монастирський.

Голова Національної поліції Ігор Клименко уточнив, що акції в обласних центрах організатори планували провести у лютому. “Такий захід був спланований не на один раз. У лютому було замовлення іще на чотири такі акції в обласних центрах нашої держави”, – сказав він, наголосивши, що організатора та його помічника у неділю, 30 січня, затримали.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: