15:59, 02 Травня 2022

Мобілізацію можуть продовжити після 24 травня

В залежності від ситуації на фронті мобілізація може бути продовжена після 24 травня.

Про це на брифінгу в медіацентрі «Україна – Укрінформ» повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, передає кореспондент «Укрінформу».

“Мобілізація була оголошена протягом трьох місяців, з 24 лютого, які скоро мають спливти, але це не значить, що вона може закінчитися. Все буде залежати від обстановки, яка складеться на той період (24 травня — ред.). Якщо буде потрібно, далі будемо поповнювати ряди наших військових частин військовослужбовцями, керівництво держави у разі необхідності ухвалить рішення щодо продовження термінів цієї мобілізації… Якщо така потреба буде, будуть продовжуватися бойові дії, однозначно буде потреба поповнення фахівцями військовими наших частин. Тому керівництвом, думаю, продовжить мобілізацію після 24 травня”,  – сказав Горбач.

Наразі, додав він, мобілізація триває вже понад два місяці. За словами представника ЗСУ, за кількісними та якісними показниками мобілізація виконана на 100 % і зараз темпи її дещо знизилися.

“Мобілізація продовжується вже значно меншими темпами, тому що в кінці лютого – на початку березня в більшій мірі була укомплектована бойова компонента як ЗСУ, так інших складових сил оборони. Зараз ми проводимо доукомплектування, поповнення військових частин людьми, які потрібно доукомлектовані. Темпи набагато нижчі, але йде за планом”, – сказав Горбач.

Як повідомлялося, президент рф путін 24 лютого оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

24 лютого Указом Президента в країні у зв’язку з військовою агресією російської федерації оголосили мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цього указу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: