21:00, 18 Липня 2018

Місцеві громади Волині отримали 55,6 мільйона гривень роздрібного акцизу

У першому півріччі 2018 року на Волині сплачено 55,6 мільйона гривень  акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Ці кошти для вирішення соціально-економічних питань місцеві громади отримали завдяки суб’єктам підприємництва, котрі реалізують підакцизну продукції з дотриманням вимог чинного законодавства, — звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.

«Сума сплаченого роздрібного акцизу на 5,9 відсотка перевищує визначені індикативні показники. Це один з факторів, що дозволяє стверджувати про легальну реалізації алкогольної продукції та тютюнових виробів більшістю суб’єктів господарювання. Зверну вашу увагу, що  місцеві бюджети також отримали більше 8 мільйонів гривень плати за ліцензії на право роздрібної реалізації підакцизної продукції, що теж вище індикативу на 11 відсотків», — зазначає начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Ситуація на ринку реалізації підакцизної продукції – під пильним контролем фахівців ДФС. Зокрема, у першому півріччі 2018 року працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів в ході 123 фактичних перевірок виявили  251 порушення чинного законодавства, зокрема 49 фактів торгівлі без ліцензії, 70 фактів продажу алкоголю за ціною нижчою від мінімально встановленої, 26 фактів зберігання та реалізації продукції, немаркованих марками встановленого зразка, 7 фактів продажу продукції особам до 18 років тощо. До суб’єктів господарювання – порушників законодавства застосовано фінансові санкції на 2,2 мільйона гривень.

У ГУ ДФС у Волинській області наголошують: лише легальна торгівля лікеро-горілчаною та тютюновою продукцією сприяє наповненню бюджетів громад. А громадський контроль та принципова позиція споживачів в питанні  реалізації підакцизної групи товарів не лише убезпечить від реалізації неякісної продукції, а й створить умови для повної сплати роздрібного акцизу.

Отож, якщо Ви володієте інформацією про реалізацію, зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, варто повідомити про такі факти  за номерами телефонів у м. Луцьк (0332) 777102 (чергова частина ГУ ДФС у Волинській області), або (0332) 724414 (управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області). Своє повідомлення Ви можете також надіслати поштою за адресою:  м. Луцьк, Київський майдан, 4 (конфіденційність гарантується).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: