21:18, 01 листопада 2021

Місто Луцьк посіло II місце за результатами всеукраїнського конкурсу зі сталої мобільності та якості повітря

Влітку 2021 року ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія” запустила всеукраїнський конкурс за двома номінаціями: “Повітря” та “Мобільність”. 21 жовтня у м. Івано-Франківсь, відбулося урочисте нагородження міст-переможців.

Про це інформують на сайті Луцькради.

Хмельницький, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Тетіїв стали найкращими містами в Україні за якістю повітря. А за критерієм сталої мобільності перемогли Львів, Чернігів, Івано-Франківськ, Дрогобич. Місто Дубно отримало відзнаку.

Для участі у конкурсі необхідно було подати відповідну заявку від міста. Далі відбувалось опитування мешканців та мешканок міст-учасників конкурсу, зокрема щодо оцінки якості громадського транспорту, ситуації з паркуванням, велосипедною інфраструктурою, зеленими зонами та моніторингом якості повітря. Організатори конкурсу отримали більше тисячі відгуків.

Система оцінювання заявок була багатовимірна. Це і відгуки громадськості, і статистичні дані – наприклад, дані щодо викидів, оцінка розподілу бюджетів, реєстрація старих автомобілів.

Члени та членкині журі оцінили кожну заявку і обговорили спірні питання. Для кожної з двох номінацій був свій склад експертного журі.

Всього організатори конкурсу отримали 33 заявки від 27 міст.

За підсумками конкурсу були визначені міста-переможці за критерієм кількості населення: до 50 тис (лише для номінації “Повітря”), від 50 до 100 тис., від 100 до 250 тис. та більше 250 тис. населення.

Довідково:

І. Номінація “Повітря”

Міста до 50 тис. населення:

1 місце – місто Тетіїв

Міста 50-100 тис. населення:

1 місце – місто Кам’янець-Подільський

Міста 100-250 тис. населення:

1 місце – Івано-Франківськ,

2 місце – Луцьк

Міста понад 250 тис. населення:

1 місце –Хмельницький,

2 місце – Вінниця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: