11:12, 04 Травня 2021

Міст на автошляху Луцьк-Львів обіцяють відновити протягом семи місяців

Міст через річку Західних Буг біля села Гайок на Львівщині, який обвалився 3 травня, був включений до списку Національної програми відновлення мостів і його реконструкція була запланована на цей рік.

Роботи там мали розпочатися уже найближчим часом, повідомляє у себе в «Facebook» Укравтодор, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

“Минулого року ми вже мали ситуацію, в якій через обвал мосту були вимушені оперативно будувати новий. Йдеться про міст через річку Чортомлик на трасі Н-23 Кропивницький – Запоріжжя у Дніпропетровській області. За 7 місяців переправу повністю відновлять. Аналогічно реконструювали переправу через Західний Буг: оперативно та якісно”, – розповіли в Державному агентстві автомобільних доріг.

Як зазначається, у 2020 році Служба автомобільних доріг у Львівській області провела тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонту цього мосту. Переможцем тендеру стала компанія ТОВ СІНК ПЛЮС МІКК. Орієнтовна вартість реконструкції – 74 млн грн.

“Проект реконструкції вже найближчим часом представлять техраді Укравтодору та секції 5 ДерждорНДІ. Вже після цього оперативно визначать підрядника й у максимально короткі терміни розпочнуться будівельні роботи”, – запевнили в Укравтодорі.

Станом на неділю, 3 травня, Укравтодор одразу організував об’їзд за такою схемою: якщо їхати у напрямку зі Львова, то треба доїхати до міста Кам’янко-Бузька, там повернути ліворуч і їхати у напрямку міста Великі мости. Далі дорогою Р-15 до міста Червоноград, а звідти дорогою Т-14-10 до міста Радехів. У зворотному напрямку діє аналогічна схема руху.

Нагадаємо, що масштабне обстеження мостового господарства на початку 2020 року показало, що негайного ремонту потребують 895 штучних споруд по всій Україні. З них 169 – вже у передаварійному стані. Основна причина такого результату – відсутність належного фінансування й ігнорування проблеми десятиліттями.

У квітні 2020 року за ініціативи Президента України стартувала Національна програма відновлення мостів у рамках програми “Велике будівництво”. ЇЇ ціль – оновити майже 1400 штучних споруд до 2025 року. Результат минулого року – оновили і побудували 158 штучних споруд. План на цей рік – мінімум 160 штучних споруд. Для порівняння – у 2018-2019 роках оновлювалося лише 30-40 по всій країні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: