21:45, 12 Вересня 2020

Міська влада Луцька зустрілася з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні

Сьогодні у стінах Луцької міської ради відбулась зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном. У зустрічі взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, начальники управлінь туризму та промоції міста Катерина Теліпська, міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, а також політичний радник Посла Лое Лагранж, прес-аташе посольства Франції Ежен Полянски-Хаас, директор ГО «Альянс Франсез» у м. Рівне, перекладач Надія Чумак.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

«Наші країни знаходяться в різних точках континенту, ми на заході, ви — на сході. Однак, у нас надзвичайно багато спільного, і, напевно, було б дуже непогано більше розвивати наші відносини»,– зазначив Етьєн де Понсен.

Присутні обговорили реалізацію проекту “Шлях Королеви”, а також перспективи реалізації подальших спільних ініціатив та проектів між Луцькою міською радою і Посольством Французької Республіки в Україні.

До слова, сьогодні у рамках проекту “Шлях Королеви” відбулося урочисте відкриття пам’ятника Анні Київській в Луцьку. Проект також передбачає встановлення пам’ятників Анні Київській у ключових містах Європи на шляху до Франції, адже її подорож на шляху до Парижа була детально досліджена групою українських та французьких істориків. Вивчивши джерела, карти стародавніх торгових шляхів, логіку безпеки, а також зв’язки княжого двору Київської Русі, дослідники дійшли висновку, що маршрут Анни Київської проходив через такі міста: Київ-Краків-Прага-Раффельштеттен-Регенсбург-Майнц-Люксембург-Арлон-Париж.

Головна ідея проекту полягає в тому, що українці не вступають в Європу, а до неї повертаються: у цьому сенсі постать Анни Ярославни найбільш показова, адже її батько, Ярослав Мудрий, був одним із перших євроінтеграторів в історії України, а європейські монарші родини вважали за велику честь для себе породичатися з представниками Київської Русі, яка була однією з найпотужніших держав тих часів.

Скульптура зображує українську княжну у вигляді юної дівчинки (адже саме дитячі її роки минули в Києві, бо у 18 років княжна одружилася з Генріхом I та переїхала до Франції) із Реймським Євангелієм у руках.

Вперше в Україні пам’ятник Анні Київській було відкрито в сквері на Львівській площі в 2016 році у Києві. А торік, в рамках проекту «Шлях Королеви» бронзові скульптури урочисто відкрили в одному із найстаріших міст Бельгії – Арлон, а також в королівській столиці Польщі – Кракові. Пам’ятник княжні встановлено також у Версалі та містах-побратимах Києва – французькій Тулузі і в столиці Індонезії Джакарті.

На згадку про зустріч Григорій Пустовіт та Етьєн де Понсен обмінялись пам’ятними сувенірами. Зокрема — до Франції попрямує пам’ятна медаль до 590-ї річниці з’їзду європейських монархів у Луцьку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: