08:15, 13 Березня 2020

Місцеві громади Волині отримали 73,5 мільйона гривень плати за землю

На Волині за підсумками двох місяців 2020 року основну суму надходжень з плати за землю забезпечили юридичні особи — 66,5 мільйона гривень. Тим часом, громадяни у цей період спрямували до бюджетів 7 мільйонів гривень.

Про це повідомили у секторі комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області.

Ріст надходжень в області фіксують як з орендної плати за землю, так і земельного податку. Загалом до минулорічних показників сплатили на 19,5 % більше плати за землю.

«Впорядковані земельні відносини, коли громада отримує належні податки, а орендарі та власники землі розуміють свою відповідальність, — це першочергова  умова, що дозволяє своєчасно залучати до бюджету кошти. Тому пропонуємо лідерам громад бути ефективними менеджерами і тримати під постійним контролем питання використання земельних ресурсів. Якісний облік,  укладення договорів оренди, інформування мешканців громади про їх обов’язок сплатити земельний податок обов’язково матимуть позитивний вплив  на стан бюджетних надходжень», — звернула увагу представників ОТГ Волині  завідувач сектору комунікацій Олена Нікотіна під час тематичної зустрічі в Навчально-методичному центрі профспілок області.

Посадовець наголосила, що саме інформація від територіальних громад про потенційні джерела надходжень допоможе фахівцям податкової служби своєчасно сформувати і надіслати податкові повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку громадянам.

«Щороку до 1 липня фахівці податкової служби надсилають або вручають громадянам податкові повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку. Окрім наших баз даних, ми завжди уважно опрацьовуємо отриману від органів місцевого самоврядування інформацію про додаткові джерела надходжень та нових платників. Сподіваюся, що цього року наша співпраця теж буде плідна і результативна для бюджетів громад», — підсумувала Олена Нікотіна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: