16:07, 05 Лютого 2022

Міністр економіки Німеччини хоче мінімізувати залежність від російського газу

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек вважає за доцільне мінімізувати залежність від російського газу.

Про це він заявив в інтерв’ю газетам медіахолдингу «Funke-Mediengruppe», передає «Укрінформ».

За словами міністра, у зв’язку з кризою в Україні є нагальна потреба діяти, не зволікаючи, та диверсифікувати постачання газу.

«Геополітична ситуація також змушує нас створювати інші можливості для імпорту та диверсифікувати постачання, в тому числі й інфраструктурні. Це політика безпеки. Ми повинні діяти в цьому питанні й краще себе захистити. Якщо ми цього не зробимо, ми станемо пішаком», – цитує Габека, зокрема, видання WAZ.

Один із лідерів партії «Зелених» попередив про наслідки введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2», який наразі проходить процес сертифікації в Федеральному агентстві з мереж. За його словами, з геополітичної точки зору «Північний потік-2» не тільки посилює залежність від російського газу, але й … збільшує потребу в диверсифікації постачання газу.

Розвиток подій останніми тижнями і конфлікт на сході України «посилили нашу стурбованість тим, що Росія також використовуватиме свої поставки газу проти німецьких інтересів», – додав політик.

Він підкреслив, що якщо Росія атакує Україну, потрібно буде вжити всіх можливих санкцій, змусити Москву заплатити високу ціну та примусити її піти геть з України. При цьому Габек відмовився говорити про те, які конкретні санкції можуть бути запроваджені, включаючи, зупинку газогону, пославшись на те, що обговорювати це відкрито є контрпродуктивним, адже ситуація наразі є вибухонебезпечною і метою є деескалація.

Німеччина наразі отримує понад 50 % газу з Росії. «Зелені», які зараз входять до урядової коаліції, завжди критично ставилися до російського проекту газопроводу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: