19:13, 05 Вересня 2018

Мікрорайони Луцька: погляд зсередини. Між залізницею та старими казармами. ФОТОРЕПОРТАЖ

Залізничні колії, колючий дріт над мурованими парканами, цегляні візерунки та сліди від снарядів минулих війн на будинках, буяння зелені у дворах та столітня бруківка, що проступає крізь дірявий асфальт: усе це риси мікрорайону вулиці Стрілецької.

Залізниця та військо: саме ці два фактори зумовлювали розвиток мікрорайону, що ще понад століття тому був передмістям, а вулиця Стрілецька тоді звалася Вокзальною. Кам’яні свідки тих часів – перший залізничний вокзал Луцька, гарнізонна церква та казарми, зведені для армії Російської імперії, успішно перетривали найбуремніші роки 20-го століття.

Втім, не всі історичні будівлі зберегли своє призначення донині: будинок вокзалу, який впродовж десятиліть слугував приміщенням ресторану «Світлофор» перетворюється на занедбану руїну з вибитими вікнами, сміттям та облупленими стінами.

Колишні казарми імперських часів збережені значно краще та використовуються для Луцького прикордонного загону, військового ліцею та як житлові будинки. Зведена наприкінці 19-го сторіччя церква, яка була присвячена Олександру Невському, нині носить ім’я Великомученика Юрія Переможця. Тут відбуваються служби, а входом на територію храму слугує оновлений кований паркан.

Поруч з залізничними коліями збережені давні складські приміщення, подекуди досі помітні написи польською. Суміш історії та сучасності, затишних зелених куточків та гордих цегляних свідків воєнних лихоліть, п’ятиповерхівок і невеличких приватних будинків, що пам’ятають ще довоєнні часи – усе це створює неповторний образ ще одного історичного мікрорайону Луцька.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: