20:49, 15 Серпня 2018

Мешканці Львівської не хочуть, аби біля їхніх будинків створювали новий ринок

Мешканці виступили проти, аби біля їх будинків розміщувалися підприємці, які раніше торгували на ринку «Львівський».

Про це стало відомо сьогодні, 15 серпня, під час засідання міськвиконкому.

Члени виконкому розглянули проект рішення про розміщення підприємцем Крищуком Ю. О. груп стаціонарних тимчасових споруд на вул. Львівській, 112.

Начальник управління розвитку підприємництва та реклами Наталія Рибай заувжажила, що підприємець Крищук бажає розмістити 5 груп тимчасових споруд, а це 19 торгівельних павільйонів.

За її словами, ця земельна ділянка, на якій планується розміщення торговельних павільйонів, є у власності підприємця Юрія Крищука. Цільове призначення земельної ділянки – це будівництво та обслуговування житлового будинку та господарських будівель і споруд та ще однієї ділянки – для ведення садівництва. Однак, за словами Рибай, з питань незгоди щодо розміщення цих павільйонів на Львівській, 112 протягом 2017 року до Луцькради та Волиньради надходили звернення мешканців із сусідніх із ділянками житлових будинків. У свою чергу, суб’єкти господарювання, які здійснювали свою діяльність на ринку «Львівський» теж звертаються до Луцької міської ради з проханням погодити проект рішення розміщення цих торговельних павільйонів, щоб забезпечити робочими місцями себе і своїх працівників. У травні цього року було виїзне засідання на територію, де були присутні депутати, представники міськради, мешканців, підприємці, однак згоди тоді дійти не вдалося.

Підприємець Юрій Крищук зазначив, що йде перешкоджання його підприємницької діяльності, адже він зібрав повний пакет документів, на який у міськраді не зважають. За його словами, його і підприємців вводили в оману більше року про те, що їм потрібний дозвіл сусідів. Він наголосив, що не сам прийшов до Луцькради, а ділянку знайшли підприємці із ринку «Львівський» і його запросили до Луцькради, як власника земельної ділянки і його попросили прийняти у себе на ділянці підприємців, на що він дав згоду.

«А зараз зробили з мене одіозного бізнесмена. Я це сприймаю, як особисту образу від міської ради. За круглим столом мені та підприємцям дали гарантії члени земельної групи на чолі із Олександром Рачковим, що підприємці якнайшвидше звільнять територію, де був ринок «Львівський», а я маю займатися підготовкою документації на встановлення тимчасових споруд на своїй ділянці. І зауважили, що для ведення нашої підприємницької діяльності цільове призначення земельної ділянки змінювати не потрібно. Вийшло так, що я став заручником ситуації, давши обіцянки підприємцям», – наголосив підприємець.

За його словами, він витратив величезну суму коштів. Він наголосив, що зібрав три тисячі підписів мешканців вулиці Львівської із номерами телефонів, прізвищами та адресами, які підтримують підприємців. За словами підприємця, вони хочуть там зробити озеленення, посадити квіти, зробити освітлення, викласти бруківку та облаштувати парковку.

«У нас не буде жодної наливайки, генделика, пивбази», – запевнив підприємець.

Мешканець сусіднього із ділянкою будинку Любомир Третяк заявив, що основний обман цього проекту, що фактично ринок називають не ринком.

«Наша вулиця Львівська – вузенька. Там тільки дві смуги у кожному напрямку, на там 19 контейнерів передбачено лише 9 паркомісць. Там будуть працювати люди, треба доставляти товар, як туди можуть паркуватися ще якісь клієнти. Це повністю перекриє вулицю нашу», – впевнений мешканець.

За його словами, торгові місця на Львівській взагалі не потрібні, бо у радіусі 150 метрів від ділянки є шість продуктових магазинів, а також числі супермаркет, перукарні, квіти, чотири аптеки тощо. Мешканець переконаний, що підписи потрібно було збирати і «за», і «проти», тоді було б видно реальну ситуацію.

Член виконкому Олександр Серватович запитав, чи Третяку не пропонували продати його ділянку для побудови житлового будинку. Третяк відповів, що це все неправда, хоча його опоненти і говорять про таке.

Підприємець Віта Максимова, яка раніше працювала на ринку «Львівський», наголосила, що влітку 2017 року підприємці із ринку почули, що Руслан Юзва викупив земельну ділянку, яка належала Руслані Крикоті, а їх попередньо про це не повідомили, тому і виникла конфліктна ситуація. Підприємцям у міськраді тоді пообіцяли, що ті зможуть віднайти самі собі місце.

Мешканець Віталій Петрук зазначив, що підприємець Крищук уже зробив фундамент, зруйнував там асфальт:

«Він там лише сім років, а ми прожили все життя. Це місце наших батьків і ми ним дорожимо, щоб там був порядок, а не прийшов якийсь і починає там керувати», – заявив мешканець.

Отож, члени виконкому не підтримали проект рішення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: