14:31, 19 Вересня 2023

Мер Володимира прокоментував інформацію про втечу посадовця за кордон

Як так вийшло, що керівник комунального підприємства, який є депутатом міської ради, поїхав у закордонне відрядження і не повернувся з нього, прокоментував Володимирський міський голова Ігор Пальонка.

19 вересня він провів брифінг, у якому взяли участь представники місцевих та обласних ЗМІ. Під час спілкування порушили актуальні питання життя громади, а також ті ситуації, які нині широко обговорюються у соціальних мережах та мас-медіа, повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

«Кількаденне відрядження до Литви, метою якою було перейняти досвід щодо використання альтернативних джерел енергії, збору та утилізації сміття, планувалося заздалегідь. Окрім Сергія Коби, до складу делегації увійшов мій перший заступник, а також начальник управління містобудування та керівник КП «Полігон». Згідно з розпорядженням про відрядження вони мали повернутися в Україну 15 вересня. Проте цього ж дня на мою електронну пошту надійшла заява від директора КП «Володимиртепло» про те, що він розриває контракт у зв’язку зі станом здоров’я, адже у поїздці йому стало зле. Цього ж дня мав з ним телефонну розмову, під час якої Сергій Коба подякував за роботу і співпрацю та ще раз підтвердив те, що не може виконувати свої професійні обов’язки через хворобу. На той момент мені ще не було відомо, що він залишиться закордоном. Відтоді зв’язку з Сергієм Кобою немає. Учора я написав відповідну заяву у поліцію, де повідомив, що депутат не повернувся із закордонного відрядження у визначений термін», – заявив Ігор Пальонка.

Від членів делегації, яка побувала у Литві, стало відомо, що Сергію Кобі стало погано просто в дорозі. Тож зараз, ймовірно, він у лікарні.

«Особисто для мене це неприємна несподіванка, адже не за горами початок опалювального сезону, а також у розпалі реалізація низки незавершених проектів по котельнях. Наразі обов’язки керівника «Володимиртепло» виконуватиме головний інженер. Будемо робити усе можливе, аби підприємство працювало у плановому режимі і вчасно забезпечило наших мешканців послугами з теплопостачання», – запевнив мер Володимира.

Він зауважив, що йому нічого не відомо про заяву, яку нібито Сергій Коба у правоохоронні органи з повідомленням про те, що на його підприємстві були незаконні оборудки і на нього, мовляв, тиснув міський голова та народний депутат:

«Поки що подібних звинувачень на мою адресу не надходило і про таку заяву мені нічого невідомо. Жодного тиску на Сергія Кобу, який самостійно керував комунальним підприємством та виконував свої посадові обов’язки згідно з контрактом, я не чинив».

Також йому невідомо, чи планує Сергій Коба скласти депутатські повноваження.

На його думку, це пов’язано це із нещодавніми обшуками у Володимирській міській раді у справі Валентина Кошельника.

«Так, я уже підтверджував офіційно, що по цій справі проводились обшуки й в міській раді та її структурних підрозділах, а також у моєму помешканні та службовому авто. Ця ситуація дуже ганебна і прикро, що саме таким чином ми стали відомими далеко за межами Волині. Усе, що я знаю по цій справі, так це те, що приблизно півроку тому Валентин Кошельник прийшов до мене на прийом зі своїм буцімто знайомим, який повідомив, що має намір побудувати на території нашої громади підприємство з перероблення шин. Це була єдина зустріч, де ми вели про це мову. Після цього потенційний інвестор пішов у ЦНАП, аби написати заяву, яку згодом розглядали профільні депутатські комісії. Ніхто і подумати не міг, що про цю ділянку розміром 20 сотих у селі Суходоли, ведуться якісь залаштункові домовленості. Мало того – ця ділянка лише планується виставлятися на аукціон, а не передається одразу конкретному власнику», – прокоментував він.

Ігор Пальонка заявив, що про цю ситуацію, яка відбувалася за його спиною, нічого не знав і ніякої вигоди для себе не планував отримати. Тому, мовляв, не боїться розгляду справи і готовий усіляко сприяти слідству.

Зі слів міського голови, станом на сьогодні його ніхто не повідомляв ні про які відкриті щодо нього провадження у цій справі.

Прокоментував мер Володимира також питання щодо можливого відсторонення інших посадовців у цій справі:

«А за що їх відсторонювати? Вони виконували і виконують свої посадові обов’язки. Якщо умовно якийсь підприємець має намір відкрити у громаді бізнес, йому, звісно, усіляко сприяють та допомагають. Так було і цього разу, коли виїжджали на місце і пропонували земельні ділянки. І, повторюсь, ніхто з посадовців не міг передбачити, що стороння людина захоче мати з цього якусь вигоду. Однак щодо відсторонень від посади, можу зазначити,  що відсьогодні у нас звільнений директор КП «УЖК» Роман Лисюк, якого визнали винним у корупційних діяннях, за що передбачена адміністративна відповідальність. Наразі його обов’язки виконує заступник директора Павло Коробейніков».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: