14:31, 06 Вересня 2022

Медична реформа: на Волині 14 медзакладів потраплять до спроможної мережі

На Волині до спроможної мережі потрапить 14 лікарень. З них надкластерними будуть визначені 2 медичних заклади, 4 лікарні стануть кластерними та 8 – загальними.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Нагадаємо, що у липні цього року Верховна Рада України ухвалила законопроект № 2347, який запускає наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень у кожній області.

Спроможна мережа медичних закладів будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область – окремий госпітальний округ, який поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу медзаклади будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

«Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування, – пояснюють в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації. – Спроможна мережа лікарень забезпечить волинян якісними медичними послугами європейського рівня».

Медична реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям – пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Для прикладу, вже з початку 2023 року, пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі, в Україні, щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: