18:05, 28 Січня 2019

Медики розповіли про епідемічну ситуацію щодо захворюваності на ГРВІ та грип на Волині

Згідно чинного в області «Плану заходів з питань захисту населення від захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в епідемічному сезоні 2018 – 2019 років у Волинській області» лікарі-епідеміологи  обласного лабораторного центру продовжують здійснювати епідеміологічний нагляд за цими хворобами.

Про це повідомляє «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

За останній тиждень захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом в області має тенденцію до збільшення кількості випадків і наближається до епідемічного порогу. З початку епідемічного сезону понад 84,5 тис. волинян звернулось за медичною допомогою з приводу ГРВІ та грипу, що перевищує минулорічний рівень. Перехворіло понад 8 % населення області. За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих ГРВІ та грипом зросла на 20 % в порівнянні з попереднім і становить  6132 особи проти 5951 минулого тижня.

Ріст захворюваності спричинений збільшенням кількість захворювань серед дитячого населення, 61 % серед котрих – школярі.

В цілому, по області захворюваність ГРВІ та грипом нижче епідемічного порогу на 7 %, проте зареєстровані локальні перевищення епідемічних порогів: в м. Нововолинську (на 18,6 %) та ще в п’яти районах області: Рожищенському (на 35,7 %), Турійському (на 17,7 %), Шацькому (на 15 %), Камінь-Каширському та Любомльському районах (на 9 %).

У зв’язку із ускладненням епідситуації з ГРВІ та грипу в окремих навчально-виховних закладах, відсутністю по хворобі  понад 20 % учнів, лікарями-епідеміологами надані рекомендації щодо тимчасового  призупинення навчання у загальноосвітніх школах. Так, припинили навчання в 2 школах Горохівського району (с. Шклінь, Сенкевичівка), в 6 школах Камінь-Каширському районі (с. Осівці, Великий Обзир, Личини, Верхи, Піщане, Нуйно) та в школі с. Височине Ратнівського району. Крім того, закриті усі заклади середньої освіти у м. Нововолинськ (10 шкіл) та 9 закладів дошкільної освіти.

Кількість осіб, що потребують стаціонарного лікування з приводу ускладненого перебігу хвороби залишається на рівні минулого тижня, проте збільшилась кількість  госпіталізованих дітей (63 % від загальної кількості проти 54 % минулого тижня).

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру в нинішньому епідемічному сезоні на Волині виявили циркуляцію вірусів грипу типу А (Н3N2), відсоток позитивних знахідок складає 14,3 % від загальної кількості обстежених. Крім того, циркулюють й інші віруси, що спричиняють гострі респіраторні інфекції.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакцинували 14 27осіб (34 % від запланованого обсягу), в т. ч. 229 дітей до 17 років. Прищепили лише 0,14 % населення області, такий незначний відсоток щеплених забезпечує індивідуальний імунітет у вакцинованих, проте, не дозволяє створити колективного імунітету, а, відтак, вимагає додаткових заходів щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на грип серед населення, профілактики можливих ускладнень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: