21:02, 21 Червня 2018

Маєток нардепа Івахіва блокує доступ до ставка на річці Сапалаївці. Частина 1. ФОТО. ВІДЕО

Маєток у селі Липини поблизу Струмівки, який належить нардепу-мільйонеру Степану Івахіву,  заблокував доступ до ставка на річці Сапалаївка. Ставок – у комунальній власності, однак для місцевих він огороджений із трьох сторін парканом.

Ставок на річці Сапалаївці існує десятки років, це можна простежити у сервісі «Google Timelapse», який показує, як змінюється Земля. Ще у 2000-х біля ставка побудували собі маєток на дві сім’ї покійний Ігор Єремеєв та нинішній нардеп Степан Івахів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «БЕЗКІНЕЧНА» ДЕКЛАРАЦІЯ ІВАХІВА: «ВОЛОДАР» ЛИПИН, ДЕСЯТКИ ФІРМ, МІЛЬЙОНИ ГОТІВКИ ТА ДРУЖИНА ІЗ «МІШКОМ» ПРИКРАС ТА ШУБ

Степан Івахів задекларував дві квартири площею 1223,5 м. кв. та 1086,5 м. кв., 50 % яких від 2012 року належать третій особі ТзОВ «Кемп С.Т.А.Р.» у селі Липини.

Як йдеться в аналітичній системі «YouControl», одним із кінцевих бенефіціарних власників ТзОВ «Кемп С.Т.А.Р.» є сам нардеп Степану Івахів. Інші бенефіціарні співвласники – це Єремеєв Роман Ігорович та Єремеєва Софія Ігорівна.

Однак після смерті нардепа Ігоря Єремеєва у маєтку мешкає лише нардеп Івахів. Наші джерела зазначають, що там також проживає права рука нардепа Денис П’ятигорець, який є кандидатом у заступники голови ОДА.

Від 2016 року у нардепа є спортивний комплекс площею 27,5 м. кв., блок управління вентиляцією та кондиціонуванням площею 59,7 м. кв., винний погріб площею 98,5 м. кв., контрольно-пропускний пункт площею 135,5 м. кв., гостьовий будинок площею 221,9 м. кв., оздоровчий комплекс площею 145,8 м. кв. у селі Липини. 50 % всього цього майна належить ТОВ «Кемп С.Т.А.Р.»., а отже, Степану Івахіву.

Володіння Івахіва розкинулися на 13 земельних ділянках загальною площею 6,2168 га, призначенням для ведення особистого селянського господарства, ведення підсобного сільського господарства, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Всі ці ділянки у приватній власності. Сам ставок має площу 18,322 га та перебуває у комунальній власності.

Місцеві зазначають, що не мають вільного доступу до ставка і їх звідси гонять.

Денис П’ятигорець пояснив нам у коментарі, що нардеп нічого не орендує. А щоб дізнатися, чому огороджений ставок, радить звертатися до сільради.

«Про це треба у сільради питати. Я таких тонкощів не знаю. Знаю, що ставок огороджено з трьох боків, там, де немає паркану, – доступ вільний. Там, де є паркан – доступ за перепустками. Перепустки видає сільрада. Тобто це вони вирішують, кому видавати перепустки, а кому – ні», – прокоментував П’ятигорець.

Зауважимо, що відповідно до статті 88 Водного Кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів. У статті 61 Земельного Кодексу України вказано, що прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Нардеп Івахів нічого не орендує, це, просто, його приватний пірс

Нардеп Івахів нічого не орендує, це, просто, його приватний пірс

Ми відзняли відео, на якому чітко видно, що маєток нардепа заблокував доступ до берега. На березі є приватні пірси, на території розташований гелікоптерний майданчик, ангар для гелікоптера, величезний будинок, невеликі ставки по території, парк, ліхтарі, тенісний корт, доріжки. На території ведеться ще будівництво.

Ми надіслали запити до Волинського обласного управління водних ресурсів та до Липинської сільради щодо цієї справи та очікуємо наразі на відповіді.

Згодом читайте детальніше.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту:  volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: