17:49, 28 Січня 2020

Марія Ясинчук — про створення всеукраїнської благодійної організації, допомогу волинянам та команду волонтерів

Журналістка Марія Ясинчук створила благодійну організацію після того, як одного разу відвідала дитячий будинок. Цьогоріч благодійній організації «Дарунок» виповниться два роки. Головна мета організації — допомога хворим дітям та людям, які опинилися в скрутному становищі.

Марія Ясинчук розповіла «Волинь Online» про виникнення ідеї створення благодійної організації, допомогу волинянам та про плани на майбутнє.

Коли виникла ідея заснувати благодійну організацію? Де й кому почали допомагати вперше?

Мені було 18, коли після візиту в інтернатний заклад прийшло розуміння, що жаль і співчуття до дітей, які потрапили в таку ситуацію не зовсім правильні емоції. Минуло пів року підготовки всіх необхідних документів та вивчення ситуації і з’явилась, тоді ще рівненська, благодійна організація «Дарунок».

Спочатку робота полягала у візитах в спеціальні школи, навчально реабілітаційні центри, санаторні школи, будинки дитини та збори коштів на лікування маленьким рівнянам. Тепер минуло півтора року і ми маємо шість чітко визначених напрямів роботи у шістьох українських містах. А саме, візити до дітей в інтернатні заклади, збори коштів на лікування, робота благодійного магазину, популяризація усиновлення, візити в будинки пристарілих, освіта дітей у Рівному, Тернополі, Києві, Хмельницькому, Харкові та на Волині. Ми молода організація, тож у кожному місті ще не на повну працюють всі напрями, але ми успішно рухаємось до мети – щастя українських дітей.З чого усе почалось для вас? Чому ви вирішили займатись благодійністю?

Я багато разів відповідала на це запитання. Часто чую його в контексті того, чи сама часом не виросла в інтернаті. Багато людей думають, що обов’язково має бути якась особиста життєва драма, яка спонукала до цього.

Дякувати Богові, я виросла в щасливі сім’ї, де мама з татом любили мене. До появи меншої сестрички, була єдиною дитиною в сім’ї, і мамина з татом любов була в кожній крапельці повітря. Коли мені було 13 років, мама  з татом нарешті потішили новиною, що у мене буде братик чи сестричка. Коли народилась Даринка, я пройшла курс молодої мами. Виросла в селі і не вмію правильно робити сільську роботу, але знаю, як дати дитині щось, крім життя. Коли вперше приїхала в інтернат, то розплакалась, бо такі заклади – це тюрма для тих, хто ще нічого не зробив. Минув час і зрозуміла, що сльози і жаль це не правильно. У мене є все, щоб допомагати їм, то чому я цього не роблю? Після того запитання з’явився «Дарунок».

Коли почали допомагати волинянам? Чому обрали Волинську область?

Це дуже цікава історія. Волинська область перша, де з’явився «Дарунок» після Рівного. Ми готували візит в спеціальну школу на Рівненщині, як мені у «Фейсбук» написала волинянка Юлія Качула. Вона розповіла, що давно стежить за нашою діяльністю і запропонувала допомогти. Сказала, що хоче зібрати допомогу дітям серед своїх подруг і відправити поштою нам, у Рівне. Коли я прийшла на пошту, то відверто, дуже здивувалась. Там було близько десяти коробок одягу у майже ідеальному стані. Є такий вислів, що хто допоміг один раз, той вже не може зупинитись. Така собі наркотична залежність від благодійності. Я жартую, але щось в цьому є. Ми підсаджуємо людей на «голку» благодійності. Юля захотіла допомогти ще і ми порадились, що їй варто спробувати зробити це на Волині. Якось так і з’явилось відділення організації ще й там. Пізніше до Луцька переїхала наша рівненська волонтерка Аліна Дунайчик. Ще з часом до роботи організації приєднався Володимир Козир. Поки що на Волині успішно працює така команда. Але ми відкриті до нових людей і завжди будемо раді вашій допомозі. Долучайтесь, бо тільки разом можна робити позитивні зміни. Ми не можемо змінити минуле маленьких волинян, які потрапили у біду, але можемо змінити їх сьогодення та майбутнє на краще.Скільки дітей наразі отримали допомогу від організації?

На початку роботи «Дарунка» у мене була така ідея – рахувати всіх, хто допоміг та всіх, кому допомогли. Але чи то я гуманітарій, чи порахувати це нереально. Щодня нам допомагають люди і  щодня ми допомагаємо дітям. Тож, правда буде в тому, що своєю діяльністю благодійна організація «Дарунок» точно нікому не зашкодила. Це те, що щодня надихає мене на життя. Я усвідомлюю, що те чим займається організація – не даремно і це прекрасно. Насправді, всього цього не вийшло б без вас – людей, які допомагають. Дякую кожному, хто долучається до наших добрих справ і щодня робить світ кращим. Вам віддячить Бог. Людські подяки з цим не порівняти.

Як дізнаєтесь про хворих, які потребують допомоги? Чи звертаються до вас самостійно?

Наш напрям допомоги хворим дітям зародився найпершим. Хоч мені більше подобається слово «одужуючим». Щоб допомогти з коштами на лікування ми організовуємо аукціони, акції, марафони, челенджі та встановлюємо скриньки для збору коштів, зрештою пишемо пости на сторінках «Дарунка» в соцмережах. Тож рекомендую підписатись, щоб мати можливість робити добрі справи разом з нами. У «Фейсбук» — Благодійна організація «Дарунок», в «Інстаграм» @bo.darynok та @darynok_shop.

Наші підопічні дітки з’являються випадково. Іноді це знайомі наших волонтерів, часто люди пишуть самі. Ніколи не шукаємо, кому допомогти, бо потреб надзвичайно багато. На жаль, іноді доводиться відмовляти. Причиною може бути сума. Зараз не можемо дозволити собі розпочати збір з великими сумами. Найбільше, скільки зібрали, було близько 50 тисяч на слуховий апарат для маленької рівнянки – Марійки Хильчук.

Розкажіть про свою команду. Скільки людей допомагає загалом?

Це моє улюблене запитання. Знаєте, у нас не команда, у нас сім’я. Справжня велика українська сім’я. З батьками у Рівному та дітьми, які роз’їхались по Україні. У Рівному волонтерів найбільше. Там у нас є: Ольга Лірник — керівник рівненської благодійної організації «Дарунок», SMM менеджер; Оксана Буштер — керівник благодійного магазину; Богдан Вовчик — фотограф, заступник керівника БО «Дарунок» у Рівному; Любов Данча — керівник напряму з допомоги людям похилого віку, SMM-менеджер; Вікторія Назарук — керівник напряму освіти дітей; Анна Малашкевич — івент-менеджер БО «Дарунок» у Рівному; Алла Білан — організатор поїздок в інтернати та дитячі будинки; Марина Нечидюк — менеджер з продажу, SMM-менеджер благодійного магазину; Лусіне Арутюнян — менеджер з продажу в благодійному магазині; Яна Чернушек — менеджер з продажу в благодійному магазині; Оксана Стрільчук — волонтерка; Валентина Кобріна — дизайнер; Роман Мокрик — волонтер, Юрій Шульц — волонтер; Ярослав Піддбуний — волонтер; Руслана Переходько — волонтерка. На Волині у нас працюють: Юлія Качула — керівник волинської благодійної організації «Дарунок»; Аліна Дунайчик — заступник керівника БО «Дарунок» на Волині; Володимир Козир — PR та SMM менеджер. У Тернополі наша керівниця – Ольга Турчак; Марія Побережна — волонтер; у Хмельницькому — Юлія Манзяк; у Харкові — Каріна Туюсузуян; Єва Луценко — волонтер у Києві.

Я переїхала з Рівного до Києва, тож там працюю над об’єданням людей заради добрих справ. Отака у нас сім’я. Говорити про цих людей, я можу годинами. Вони неймовірно круті і щодня та щоночі знаходять сили, бажання та можливість без матеріальної вигоди робити добро для когось. Я переконана, що коли ти робиш добро комусь від щирого серця, робиш його собі. У нас були випадки, коли люди йшли. Це дуже добре. За жодним з них ми не шкодуємо, а навпаки радіємо, що зуміли вчасно розійтись. Це колосальний досвід з якого ми зробили правильні висновки.

Як стати частиною організації?

Для цього вам треба бажання і написати мені у «Фейсбук» або в «Інстаграм», «Телеграм», «Вайбер», «Вотсап», зрештою відправити смс чи подзвонити. З радістю поспілкуюсь, і покажу вам спеціальну «методичку», де детально описана вся наша робота та принципи. Чим більше людей, тим більше добрих справ. Не бійтесь свого бажання допомагати і тільки тоді у вас все вийде. Чекаємо в команді!Які плани на майбутнє? У яких ще областях хочете розпочати благодійну діяльність?

Мислю глобально і діяти теж хочеться глобально. Якщо у 18 років у мене з’явилась ідея допомагати дітям Рівненщини, то що заважає зараз, у 20, допомагати дітям всієї України? Можливо, комусь це здається наївним, але я спробувала і в нас вийшло. В нас, тому що тисячі людей допомагають благодійній організації «Дарунок». Правда, це не просто слова, за ними результати. Дорослим треба усвідомити, що наше майбутнє залежить від сьогодення дітей. Якщо в українських дітей щасливе сьогодення, то в України буде щасливе майбутнє. Давайте разом подбаємо про це!Реквізити для допомоги (ПриватБанк):

29244825509100 — Благодійна організація «Дарунок»;

Карта-ключ до рахунку Благодійної організації «Дарунок»: 5169 3305 1648 9900

Контакти: 098-051-84-71 — Марія Ясинчук.

Володимир КОЗИР

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: