09:14, 16 Червня 2024

Макрон заявив, що світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що світ потребує сталого миру, а не капітуляції України, та назвав режим рф імперіалістичним та ревізіоністським.

Про це він сказав на сесійному засіданні першого Саміту миру у швейцарському Бюргенштоці, передає кореспондент «Укрінформу».

«Ми прагнемо побудови сталого миру, але такий мир не може бути капітуляцією України. Саме тому передумовою є допомога Україні у протистоянні цій агресії, адже є один агресор і його жертва»,– зазначив Макрон.

За словами французького лідера, політики з усіх континентів зібралися на саміт, бо хочуть стійкого миру, який поважає міжнародне право та відновлює суверенітет України.

«Ніхто (в цій залі – ред.) не воює проти росії, але, розпочавши цю війну, росія вирішила передусім стати імперіалістичним режимом», – сказав президент Франції.

На його думку, «росія також вирішила бути ревізіоністською державою, бо хоче переглянути нещодавні договори та виправдати анексію тим, яким був світ у 19 або 18 столітті».

За словами Макрона, це глобальна проблема для ведення переговорів з агресором, не рахуючи наслідків для світу, пов’язаних із продовольчою безпекою та стабільністю. Він знову підкреслив неприпустимість воєнних злочинів, а саме атаки на цивільне населення, об’єкти та інфраструктуру в Україні.

Макрон назвав ядерну безпеку, продовольчу безпеку та гуманітарні питання «трьома стовпами» для майбутніх рішень.

Французький лідер підкреслив роль МАГАТЕ у забезпеченні безпеки навколо Запорізької АЕС: «Не можна допускати жодної самозаспокоєності щодо цього питання».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: