21:18, 17 листопада 2021

Майже половина українців вважають вакцину небезпечнішою за COVID-19

Майже 50 відсотків українців вважають вакцину небезпечнішою за сам коронавірус.

Такі дані показало опитування USAID–Internews «Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа», яке представили на прес-конференції в «Укрінформі».

“68 % опитуваних чули історії, що вакцина є небезпечнішою за сам коронавірус, а 49 % сказали, що вважають це правдою. Хоча у нас є певні підстави для оптимізму, оскільки українці демонструють покращення навичок медіаграмотності порівняно з попередніми роками, але попереду ще багато роботи”, – сказала під час презентації директорка Internews в Україні Джилліан МакКормак.

Також опитування USAID-Internews щодо споживання медіа виявило подальші проблеми з телебаченням як джерелом новин та інформації. Лише 46 % респондентів сказали, що дивляться телебачення, щоб отримувати новини, порівняно з 85 % у 2015 році. Довіра впала до найнижчого рівня з початку опитування, і лише 40 % респондентів сказали, що довіряють телевізійним новинам.

Під час особистих інтерв’ю дослідники виявили, що 63% респондентів використовували соціальні мережі для отримання новин, що лише на 1% більше, ніж торік.

Відсоток довіри до онлайн-медіа знизився з 48 % у 2020 році до 44 % у 2021 році.

Також опитування показало, що близько 45 % респондентів відчувають недостатню поінформованість про реформи, що відбуваються у сферах освіти, пенсійного забезпечення, охорони здоров’я, енергетики, землі та децентралізації.

Раніше повідомлялося, що в Україні 20 % людей готові платити за доступ до своїх улюблених онлайн-медіа.

Дослідження «Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа у 2021 році» було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У липні-серпні цього року представники InMind опитали 4000 респондентів у 12 областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,5 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: