20:49, 21 Квітня 2023

Майже 60 тисяч волинян зробили перший бустер від COVID-19

В умовах повномасштабної війни росії проти України кількість людей, які вакцинувалися від COVID-19, значно знизилася, хоча сам вірус та його наслідки не зникли. Станом на березень 2023 року за даними електронної системи охорони здоров’я в Україні вакцинували однією дозою понад 16,3 мільйона осіб, двома дозами близько 15,5 мільйона осіб, а першою бустерною дозою вакциновані лише близько 3,2 мільйона осіб.

Про це йшлося сьогодні, 21 квітня, під час прес-конференції у Луцьку «Вакцинація як умова стійкості українців під час війни та пандемії COVID-19».

У Волинській області первинну вакцинацію станом на 20 квітня зробили 342 757  людей, з них 59 936 людей отримали перший бустер.

«Від початку пандемії на Волині зареєстрували 161 508 випадки COVID-19. Летальних – 2540. Вакцинувалися проти коронавірусу однією дозою 357 047 осіб, другу дозу отримали 342 757 осіб, першу бустерну дозу – 59 936 особи, другу бустерну дозу – 4174 мешканців Волині. Досвід показує, що люди, які вакциновані однією або двома дозами проти коронавірусу через кілька місяців все одно мають шанси захворіти. Аби уникнути цього та убезпечити себе необхідно вводити бустерні дози вакцини в організм. Першу бустерну дозу варто робити не раніше, ніж через 5 місяців після вакцинального комплексу, а другу бустерну не раніше, ніж через 4 місяці після першої дози. У протистоянні з  COVID-19, єдиний спосіб себе убезпечити від ускладнень — це пройти повний курс щеплення та посилити його бустерними дозами», — зазначила Наталія Янко, генеральний директор Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

В Україні триває вакцинальна та інформаційна кампанії з протидії COVID-19, що ініційовані Міністерством охорони здоров`я спільно з Центром громадського здоров’я МОЗ України. У межах інформаційної кампанії у 10 регіонах відбудуться семінари для лікарів про вакцинацію в умовах війни та пандемії COVID-19, а також “Здорова прогулянка” на відкритому повітрі для мешканців областей та внутрішньо переміщених осіб. Під час події люди можуть навчитися скандинавській ходьбі, отримати інформацію як турбуватися про власне здоров’я, взяти участь у конкурсах та отримати подарунки за участь.

У Луцьку “Здорова прогулянка” відбудеться завтра, 22 квітня, у парку ім. Лесі Українки (центральний вхід) з 13:00 до 17:00.

У Волинській області доступні вакцини “Pfizer” та “СoronaVac”. Вакцинуватися можна у найближчому пункті щеплення, які працюють на базі ЦПМСД.

«Вакцинація справді не дає гарантії, що вам вдасться уникнути інфікування. Проте вже доведено, що щеплення значно полегшує перебіг захворювання та знижує ризик виникнення ускладнень. Навіть у відносно легкій формі COVID-19 завдає багато незручностей, у вигляді головного болю, слабкості, підвищеної температури тощо, котрі тривають декілька днів. При важкому перебігу та за наявності ускладнень людина може втратити працездатність на декілька тижнів чи навіть місяців. А це вже значно погіршує ситуацію в умовах війни, коли ми всі так прагнемо бути максимально ефективними та робити все можливе задля перемоги», — розповів Федір Лапій, лікар-дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: